TMMOB: “TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Taner Yüzgeç Şahsında İMO Yöneticilerine Yapılan Saldırıya TMMOB Ortamında Gerekli Yanıt Verilecektir”
Spread the love

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, İMO Ankara Şube Olağan Üye Toplantısında TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Taner Yüzgeç’e yapılan saldırıya ilişkin olarak, TMMOB örgütlülüğüne yönelik bir açıklama yayımladı.

TMMOB YÜKSEK ONUR KURULU ÜYESİ TANER YÜZGEÇ ŞAHSINDA İMO YÖNETİCİLERİNE YAPILAN SALDIRIYA TMMOB ORTAMINDA GEREKLİ YANIT VERİLECEKTİR

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi‘nin 03 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Üye Toplantısında toplantının divan başkanlığını yapan TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Taner Yüzgeç‘e ve İnşaat Mühendisleri Odası Merkez ve Ankara Şube yöneticilerine kendilerini “Artı İvme” olarak adlandıran grup tarafından saldırılmıştır.

Sopaların kullanıldığı saldırıda Taner Yüzgeç yaralanmış, diğer yöneticiler de darp edilmiştir.

Bu saldırı, bir süredir TMMOB ve bağlı Odalarının örgütlülüğüne yönelik olarak sözkonusu grup tarafından gerçekleştirilen sistemli saldırı ve tahriklerin geldiği son noktadır.

TMMOB‘nin günümüze kadar sürdüre geldiği emekten ve halktan yana politikasının uygulanmasında önemli bir yere sahip olan İnşaat Mühendisleri Odamızın yöneticileri şahsında İMO örgütlülüğüne karşı yapılan bu çirkin saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir.

TMMOB, Yüksek Onur Kurulu Üyemiz Taner Yüzgeç ve İMO Yöneticilerine yapılan bu saldırıyı TMMOB örgütlülüğüne ve yüreği emekten ve halktan yana atan mühendis, mimar ve şehir plancılarına karşı yapılmış bir saldırı olarak görmektedir. TMMOB ilke ve geleneklerine sahip çıkılarak bu saldırıyı gerçekleştirenlere karşı TMMOB ortamında gerekli yanıt verilecektir.

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı


Spread the love