İMO Ankara Şube Küçük Kurulu Toplandı
Spread the love

Geçen hafta bir grup +İvme dergisi okuru tarafından organize bir saldırıya maruz kaldığı için gerçekleştirilemeyen İMO Ankara Şubesi Çağdaş Mühendisler Küçük Kurul’u 11 Haziran perşembe günü olağanüstü olarak tekrar toplanarak gerçekleştirildi.


Geçen hafta yapılan saldırıyı gerçekleştiren üye ve öğrenci üyelerin yanı sıra söz konusu saldırıyı olumladığı bilinen üyelerin de çağrılmadığı toplantı başlamadan birkaç saat önce internet sitesi üzerinden yayınlanan “İMO Yönetimi Gizli Küçük Kurul Örgütlüyor! Tüm Devrimci Demokrat Mühendis Mimarları Bu Küçük Kurulu izlemeye davet ediyoruz” çağrısıyla İMO’ya gelen bir grup +İvme okuru, Oda yöneticilerine ve üyelerine saldıranların içeri alınmayacakları yönündeki uyarılara karşın içeri girmeyi zorlayınca, arbede çıktı.

Her iki taraftan da yaralananların olduğu arbede de önce İMO’da başka bir toplantı için bulunan bir grup tarafından araya girilerek engellenmeye çalışıldı, ancak kısa süre içerisinde Odanın Çankaya Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında bulunması nedeniyle polisin müdahalesi gerçekleşti.

Söz konusu müdahale sırasında geçen hafta yaşanan saldırının ardından İMO yöneticileri ile dayanışmak amacı ile Odada bulunan TMMOB YK başkanı Mehmet Soğancı’ nın da aralarında bulunduğu kalabalığa polis tarafından biber gazı sıkıldığı, bu provokasyona açık ortamda araya karışmaya çalışan mühendis olmadıkları belirtilen 5–10 kişilik bir grubun ise Küçük Kurul toplantısına gelen mühendislerin engellemesiyle kalabalıktan uzaklaştırıldığı bildirildi.

Yaşanan arbedenin ardından İMO Ankara Şube Küçük Kurulu gerçekleştirildi. Küçük Kurul yapılan toplantının ardından yaptığı yazılı bir açıklama ile aldığı kararları kamuoyuna duyurdu.

 

 

politeknik.org.tr 


Spread the love