Beyaz Baretin Kadrajı
Spread the love

Uzun ince bir yola çıktık.

Mühendislerin, mimarların, plancıların eli kadrajda olsun istedik.

Onların gözünden çalışma yaşamı, yaşamın kendisi nasıl görülüyor bilinsin istedik.

Emeği ile geçinen, şantiyenin, ofisin parçalı bulutlu havasını soluyan, ülkesini, mesleğini, geleceğini düşünen meslektaşlarımızın yaşadıklarını, gözlemlerini fotoğraflarla göstermek, sergilemek istedik.

Biz bu sergiye Beyaz Baretin Kadrajı adını koyduk.

Beyaz Baretin Kadrajı mühendislerin, mimarların, plancıların yaşamına dair ne varsa onun sergisi. Dileğimiz her yıl yeni bir temayla yeni sergiler açmak, ülkenin farklı yerlerinde ve belki de iş yerlerimizde sergilemek, tarihe, güne, geleceğe mühendislerin, mimarların fotoğraflarıyla not düşmek.

Ve biraz da fotoğraf sanatını tanımak, fotoğraf sanatıyla buluşmak yakınlaşmak.

Yola çıkarken fotoğraf sanatçısı meslektaşlarımızın varlığı cesaret verdi. Beyaz Baretin Kadrajı sergileri mühendis, mimar fotoğraf sanatçısını arttırırsa, ne mutlu bize!

Beyaz Baretin Kadrajı bir fotoğraf yarışması değil lakin ödülü var. Hem biraz keyifli olsun diye hem de sergiye fotoğraflarını gönderen meslektaşlarımızın fotoğraf sanatı yolcuğu devam etsin diye.

Uzun yola koyulalım. Mühendislerin, mimarların hikayelerini fotoğraflayalım. Beyaz Baretin Kadrajı sergilerinde buluşalım.

Mühendislerin, mimarların, plancıların gözünden çalışma yaşamı – 2018

Politeknik Baretin Kadrajı ismiyle yola çıktığımız serginin ilk yılındaki tema çalışma yaşamı oldu. Meslektaşlarımızın çalışma yaşamını fotoğrafladığı, ofiste, şantiyede, plazada koşullarını görünür kıldığı çalışmalar farklı illerde sergilendi. Sergi, her yıl yeni belirlenen tema ile yapılacak.


Spread the love