Beyaz Baretin Kadrajı Fotoğraf Sergisi sonuçlandı: Açılış 5 Mayıs’ta Ankara’da
Spread the love

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve ‘Tam Zamanlı Huzursuzluk’ temasıyla ekonomik krizi konu alan Beyaz Baretin Kadrajı Ödüllü Fotoğraf Sergisi sonuçlandı. Mühendislerin, mimarların, plancıların gönderdiği fotoğraflar arasından seçici kurul tarafından belirlenen 23 fotoğraf, 5 Mayıs’ta saat 18.00’de Ankara Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak açılış gecesiyle sergilenmeye başlanacak. Sergi, Ankara’dan sonra, İstanbul, Bursa ve İzmir’e taşınacak.

Politeknik’in düzenlediği ve başvuruları 26 Nisan’da son bulan Beyaz Baretin Kadrajı Ödüllü Fotoğraf Sergisi sonuçlandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ödüllü fotoğraf sergisi için farklı illerden 21 mühendis, mimar, şehir plancısı sergiye katılmak için toplamda 52 fotoğraf gönderdi. Seçici kurulun değerlendirmesinin ardından 23 fotoğraf sergide yer almaya hak kazandı.

Ekonomik kriz kadraja alındı

Serginin bu yılki konusu ekonomik kriz teması ise ‘Tam Zamanlı Huzursuzluk’ idi. Ekonomik krizin her geçen gün artan etkileri, ofiste, şantiyede, evde, sokakta, pazarda öne çıkan izleri mühendislerin, mimarların, plancıların fotoğraflarına girdi.

Sergi ilk olarak 5 Mayıs’ta Ankara’da kapılarını aralayacak

Fotoğraf sanatçıları Alper Fidaner, Ali Saltan, Mehmet Özer, Özlem Demircan, mimar Ayşen Gül Şimşek, inşaat mühendisi Işıkhan Güler, Erkal Tülek, makina mühendisi Nihal Tanbay ve elektrik mühendisi İbrahim Adıgüzel oluşan seçici kurul, katılım şartlarını göz önünde bulundurarak, ödüllü sergiye gönderilen fotoğrafları 28 Nisan’da değerlendirdi. Ödüllendirilecek ilk 6 fotoğraf/katılımcı ve sergide yer alacak fotoğraflar seçici kurul tarafından belirlendi.

Beyaz Baretin Kadrajı Seçici Kurulu’nun ödüle layık bulduğu ilk üç:

Hasan Hüseyin Uysal – Elektrik mühendisi
Mehmet Makar – Maden mühendisi
Mustafa Erbaş – Makina mühendisi

Seçici kurul tarafından ilk altıda yer alan diğer üç:

Harun Berat Kangal – Makina mühendisi
İrfan Meriç – Mimar
Ufuk Koca – Maden mühendisi

Seçici kurul tarafından sergiye seçilen mühendis, mimar, plancıların listesi için tıklayınız

Toplamda 23 fotoğrafın yer almaya hak kazandığı serginin açılışı 5 Mayıs Pazar 18.00’de Ankara
Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde
yapılacak. Sergi, 9 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Sergi, Ankara sonrasında, İstanbul, Bursa ve İzmir’de mühendisler, mimarlar ve plancılarla buluşacak.

Politeknik, tüm meslektaşlarını, üyelerini, dostlarını Ankara’da yapılacak ‘Beyaz Baretin Kadrajı Sergisi’ açılışına davet ediyor.

politeknik.org.tr


Spread the love