Beyaz Baretin Kadrajı 4. Ödüllü Fotoğraf Sergisi’nde yer alacak fotoğraflar belli oldu

“Çıkar telefonunu” temasıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Beyaz Baretin Kadrajı Ödüllü Fotoğraf Sergisi’nde yer alacak fotoğraflar belli oldu. Dereceye giren ilk altı fotoğraf da seçildi

“Çıkar telefonunu” temalı Beyaz Baretin Kadrajı 4. Ödüllü Fotoğraf Sergisi’nde yer almaya hak kazanan fotoğraflar belli oldu. Seçici Kurul 3 Ekim Pazartesi günü toplandı. Kurul, sergide yer almak üzere 21 mühendis, mimar, plancının gönderdiği 60 fotoğrafı değerlendirdi, ödül alan ve sergide yer alacak fotoğrafları seçti. Seçici kurulun yaptığı değerlendirmeler sonucunda 11 fotoğraf sergiye seçildi.

Sergiye seçilen fotoğrafların sahipleri

Beyza Metin – Elektrik-elektronik mühendisi

Derya Gedik – Mimar

İbrahim Altunbaş – Mimar

Mehmet Fatih Kala – Mimarlık bölümü öğrencisi (4. Sınıf)

Mehmet Uluyurt– Maden mühendisi

Özgür Çobanyılmaz – İnşaat mühendisi

Zeynep İpek Sipahioğlu – Mimar

İlk 3’e seçilen fotoğrafların sahipleri

Mehmet Uluyurt – Maden mühendisi

Özgür Çobanyılmaz – İnşaat mühendisi

İlk 6’ya seçilen diğer 3 fotoğrafın sahipleri

Beyza Metin – Elektrik-elektronik mühendisi

Mehmet Fatih Kala – Mimarlık bölümü öğrencisi (4. Sınıf)

Mehmet Uluyurt – Maden mühendisi

Beyaz Baretin Kadrajı 4. Ödüllü Fotoğraf Sergisi’nin Seçici Kurul Üyeleri için tıklayınız

Gönüllerin fotoğrafı

Gezi Davası’nda tutuklama kararının verildiği 25 Nisan günü, kararın hemen sonrası duruşma salonunda çekilen, Mücella Yapıcı, Can Atalay ve Tayfun Kahraman’ın yan yana olduğu fotoğraf da sergide yer almak üzere gönderilen fotoğraflar arasındaydı. Gezi İsyanı süresi boyunca Taksim Dayanışma’sının sözcüleri arasında yer alan, EMO İstanbul Şubesi’nin o dönem yönetim kurulu başkanı olan Beyza Metin’in çektiği fotoğraf “Gezi’ye özgürlük” isteyen milyonların hafızasına kazındı, toplumsal mücadelenin önemli simgelerinden biri oldu. Beyza Metin’in fotoğrafı dereceye giren ilk altı arasında da yer alıyor.

Sergi açılışı 14 Ekim’de

“Çıkar telefonunu” temalı Beyaz Baretin Kadrajı 4. Ödüllü Fotoğraf Sergisi’nin açılışı 14 Ekim Cuma günü 20.00’da Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde yapılacak. Gecede dereceye girenlere plaketleri ve ödülleri sunulacak. Sergi 23 Ekim Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.

Sergiyi online ziyaret etmek için:

politeknik.org.tr