Beyaz Baretin Kadrajı 5. Ödüllü Fotoğraf Sergisi sonuçlandı
Spread the love

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve “5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?” temasıyla mühendis, mimar, plancıların gözünden geleceği konu alan Beyaz Baretin Kadrajı 5. Ödüllü Fotoğraf Sergisi sonuçlandı.

Politeknik’in düzenlediği ve başvuruları 15 Mart’ta sona eren Beyaz Baretin Kadrajı 5. Ödüllü Fotoğraf Sergisi sonuçlandı. Sergiye katılmak üzere 21 mühendis, mimar, plancı toplamda 80 fotoğraf gönderdi. Seçici kurul değerlendirmesi neticesinde 20 fotoğraf sergide yer almaya hak kazandı.

Beyaz Baretin Kadrajı Seçici Kurulu’nun ödüle layık bulduğu ilk üç:

  • Ziyattin Göztepe – Jeoloji Mühendisi
  • Ersin Kiriş – İnşaat Mühendisi
  • Mehmet Uluyurt – Maden Mühendisi

Seçici kurul tarafından ilk altıya seçilen diğer üç:

  • Volkan Bilgin – Harita Mühendisi (2 fotoğraf)
  • Ziyattin Göztepe – Jeoloji Mühendisi

Seçici kurul tarafından sergiye seçilen mühendis, mimar, plancıları:

5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?

Serginin bu yılki konusu mühendislerin, mimarların, plancıların gözünden gelecek; teması ise “5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun“ idi. Mühendisler gelecekten beklentilerini, kaygılarını, gelecek tahayyüllerini kadrajlarına aldı.

Seçici kurul kimlerden oluşuyordu?

Beyaz Baretin Kadrajı 5. Ödüllü Fotoğraf Sergisi Seçici Kurulu’nda akademisyen/fotoğraf sanatçısı Hürü Özlük, Özlem Demircan, Uğur Günay Yavuz, yazar/fotoğraf sanatçısı Özcan Yüksek, mimar/fotoğraf sanatçısı Murat Germen (katılamadı), inşaat mühendisi Özgür Çobanyılmaz, şehir plancısı Derya Apaydın yer aldı. Kurul katılım şartlarını göz önünde bulundurarak, ödüllü sergiye gönderilen fotoğrafları değerlendirdi.

Sergi İstanbul’da açılacak

Beyaz Baretin Kadrajı 5. Ödüllü Fotoğraf Sergisi İstanbul’da yapılacak açılışla kapılarını aralayacak. Serginin yeri ve tarihi yakın zamanda beyazbaretinkadraji.net ve politeknik.org.tr web adreslerinden ve Politeknik sosyal medya hesaplarından ilan edilecek.

politeknik.org.tr


Spread the love