Yaşam savunucularından Kazdağları için çağrı: Mitingi ertelemek şirketlere yarar

Kazdağları için 12 Ekim’de Çanakkale’de düzenlenecek mitingi Suriye savaşı nedeniyle erteleyen ‘Su ve Vicdan Nöbeti Mitingi Tertip Komitesi’ne yaşam savunucuları tepki gösterdi: Kazdağları’nın talanı devam ederken mitingi ertelemek şirketlere yarar

Çanakkale Kirazlı’da devam eden altın madeni tahribatına karşı mücadele devam ediyor. Kazdağları için 12 Ekim’de Çanakkale’de düzenlenecek mitingi Suriye savaşı nedeniyle ertelemeye karar veren ‘Su ve Vicdan Nöbeti Mitingi Tertip Komitesi’ne yaşam savunucuları tepki gösterdi. Savaşın şirketleri durdurmayacağını tam tersine pervasızlıklarının artacağını belirten yaşam savunucuları Alamos Gold’un ve bölgedeki maden şirketlerinin faaliyetlerine, kazılarına, ağaç kesimlerine ara vermeksizin devam ettiğini, mitingin iptal edilmesinin şirketlere yarayacağını vurguladı.

Yaşam savunucuları; Çanakkale Belediyesi, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği ve ‘Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyonu’nun miting için verdiği iptal kararından geri dönmesi konusunda çağrı yaptı.

Doğa, Kazdağları savaşın ‘ganimet’i olamaz!

Konuyla ilgili açıklama yapan Politeknik ‘AKP iktidarı savaş gündemiyle birlikte ekonomik krizi, doğa talanını, ülkedeki tüm hak gasplarını örtmeyi amaçlarken 13 Ekim’de ruhsat yenilenmesi için bekleyen Alamos Gold savaş koşullarında tahribatını sürdürecek. Doğa, Kazdağları savaşın ‘ganimet’i olamaz. Miting için verilen iptal kararı geri alınmalıdır’ dedi.

politeknik.org.tr