Çevre Mühendisliği Öğrencileri Toplanıyor

Yaklaşık 1 aydır üniversiteler bu seneki eğitim yılına başladılar. Senenin başlamasıyla beraber üniversite öğrencileri de çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyorlar. Üniversite öğrenciliğinin beraberinde mesleki çalışmalarını ve muhalefeti de sürdüren meslek örgütleri de seneye hızlı başladılar.

TMMOB’a bağlı birçok odanın öğrenci komisyonlar üniversitelerde masalar açıp kayıtlar alarak, öğrenci etkinlikleri düzenleyerek çalışmaya devam ediyorlar.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası öğrenci komisyonu da  senenin başlamasıyla çalışmalarına hız veren komisyonlardan biri. Bu seneki komisyonunu henüz kurmamış olan ÇMO İstanbul Öğrenci seneye tanışma çayıyla başlıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi olmak üzere dört okulda bölümü ve çalışması olan ÇMO İstanbul Öğrenci bütün çevre mühendisliği öğrencilerini tanışma çayında bir araya getirmeyi hedefliyor. Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi (yeni ismiyle Namık Kemal Üniversitesi) ve Uludağ Üniversitelerinin de mesafe olarak yakınlığından ve birçok çalışmanın İstanbul şubeyle yürütülmesinden kaynaklı tanışma çayının çağrısını yaparak yoğun bir katılım sağlamaları bekleniyor. Tanışma çayında TMMOB ve ÇMO tarihine,ÇMO Öğrenci örgütlenmesine, yeni dönem yapılması planlanan çalışmalara ve katılan öğrencilerin beklentilerine dair kısa söyleşiler gerçekleştirilecek.

Bu tanışma çayıyla yeni dönemini başlatacak olan ÇMO İstanbul Öğrenci kısa bir süre sonra yeni komisyonunu kurarak çalışmalarına başlayacak.

Politeknik.org.tr – İstanbul