Mühendisler, mimarlar Politeknik’in beşinci kampında buluştu

Politeknik 31 Ağustos,1-2 Eylül tarihlerinde beşinci kampını gerçekleştirdi. Politeknik üyesi mühendis, mimar, şehir plancılarının katıldığı kampta çalışmalar değerlendirildi, gelecek döneme ilişkin planlar konuşuldu.

Politeknik 31 Ağustos,1-2 Eylül tarihlerinde Asos’ta beşinci kamp buluşmasını gerçekleştirdi. Politeknik’e üye mühendis, mimar, şehir plancıları İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelerek Asos’ta buluştu.

Kamp programında Politeknik’te sürdürülen çalışmalar ve Politeknik örgütlülüğü değerlendirildi. Dünya’da ve Türkiye’de siyasal gündem tartışmaları eşliğinde mühendislerin, mimarların, şehir plancılarının yaşamları, emekleri, insanca yaşam mücadelesine neler katabilecekleri farklı oturumlarda masaya yatırıldı. Yerel yönetimler, ekonomik kriz, kent-doğa gündemleri, oturumların bitmek bilmediği gündemler oldu. Günümüzde mesleki sorumluluklara, meslek onuruna sahip çıkmanın ya da çıkmamanın ne anlama geldiği, halkın mühendisliği çizgisinin nasıl yaygınlaşabileceği her kamp olduğu gibi bu kampta da atlanmayan konular arasında yer aldı, ufuk açtı.

Kampta uzun ve kısa çalışma dönemleri için pek çok karar alındı. Kararlar arasında gelecek kampın mühendislerin, mimarların yıllık izinlerinden birer ikişer gün ayıracağı, daha uzun, daha fazla deniz keyfi, oyun keyfi eşliğinde yapılması da yer alıyor.

politeknik.org.tr