Mimarların paylaşım sitesi Mimarazzi.com yeniden yayında

Mimarların, çalışma ortamlarında yaşadığı sorunları, mimarlık ofislerinde yaşananları görünür kıldığı, mesleki bilgi paylaşımlarıyla dayanışma örneği yarattığı mimarrazzi.com yeniden yayın hayatına başladı.

Mimarların çalıştıkları firmalar hakkında anonim paylaşımlarda bulunduğu, mesleki paylaşımlarla dayanışma kurduğu, 2 hafta gibi kısa bir sürede 10 binlerce mimara ulaşarak ses getiren paylaşımlara sahne olan ve bir mimarlık şirketinin başlattığı hukuki süreç nedeniyle yayın hayatına ara veren mimarazzi.com 7 yıl aradan sonra yeniden açıldı.

MİMARAZZİ MİMARLIK OFİSLERİ TARAFINDAN SANSÜRLENDİ

Mimarlar ofiste, şantiyede yalnız değil

Mimarazzi yeniden açılış çağrısında meslektaşlarına şöyle sesleniyor:

Dijital platformlar ve sosyal medya üzerinde parça bölük paylaşımlar, yardımlaşma ve dayanışma başlıklarını tek bir websitesi üzerinden yürütmeyi amaçlıyoruz. Bunun için gerekli yazılım altyapısını sağlamış bulunuyoruz. Bir anlamda mimarazzi.com ‘u özelleştirilmiş sektörel bir sözlük, forum ya da portal olarak tanımlayabiliriz. Öte yandan bizden haberleri yine bizden birilerinden öğrenmek ve bir arada olmak maksadındayız.

Daha iyi bir mimarlık mümkün mottosuna sahibiz. Herşeyin daha iyi daha diri olması ve daha sağlıklı çevreler için birlikte olmayı amaçlıyoruz.

Politeknik, Mimarazzi.com’a yayın hayatında başarılar diliyor.

politeknik.org.tr