Mimarazzi Mimarlık Ofisleri Tarafından Sansürlendi

Türkiye’deki mimarlık ofislerini tanıtan ve görüş yazılmasına açık olan mimarazzi.com adlı site Autoban Mimarlık tarafından Kılıç Hukuk Bürosu aracılığı ile gönderilen tebligat sonrasında yayın hayatına ara vermek durumunda kaldı.

 

On binlerce mimarın görüşlerinin yer aldığı siteye yapılan sansürün ardından internet ortamında sitenin kapatılmasına karşı tepkiler birikmeye devam ediyor. Bu tepkilerin yer aldığı sayfalardan bir kaçı Twitter/Mimarazzi, Facebook/Mimarazzi ve Facebook/Autoban Bana Da Tebligat Gönder.

 

Mimarlık ofislerindeki durum hakkında yaratıcı ve mizahi çalışmaların yer aldığı Sinirli Mimarlar isimli blog sayfası da kendileri ile röportaj yaptı. Roportaja ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Sansürün ardından sitenin girişinde yer alan açıklama metni şu şekilde: 
 
Mimarazzi yayın hayatına ara veriyor
Mimarazzi.com Kılıç Hukuk Bürosu tarafından gönderilen tebligat sonrasında yayınını sansürlemek durumunda bırakılmıştır.
Mimarazzi, temsil edilen söz konusu firmanın kaldırılması suretiyle, taraflı yayın yapılmasına taviz vermeyecektir ve yayın hayatını sonlandırma kararı almıştır.
Mimarazzi 2 hafta gibi kısa bir yayın hayatı süresinde 10.000′lerce mimara ulaşmış, 500.000 üzerinde sayfa gösterimi yapmıştır. Tüm meslektaşlarımızı saygın katılımları için tebrik eder, 4 aylık bir sürenin ardından farklı yollardan çalışmalarımıza devam edeceğimizi  hatırlatırız.
Zamanı geldiğinde size tekrar erişebilmemiz için aşağıda belirtilen twitter sayfamızı takip etmenizi veya facebook sayfasını “beğen”menizi tavsiye ederiz.
Saygılarımızla;

Mimarlar. 

 

Politeknik olarak mimarlık ofislerindeki güvencesiz, esnek ve düşük ücretlerle nitelenen çalışma koşullarının meslektaşlar arasında paylaşıldığı mimarazzi’nin mimarlık ofisleri tarafından sansürlenmesini kınıyoruz.  

 

politeknik.org.tr