Martı Projesi tel tel dökülürken: Mimar Hakan Kıran bir davayı daha kaybetti

Kabataş Martı Projesi mimarı Hakan Kıran, projeye karşı mücadele edenler hakkında açtığı bir davayı daha kaybetti. İBB’nin fiilen iptal ettiği projeden sonra mimarı Kıran’ın davaları da çöpe gitti.

İstanbul Kabataş’taki Martı projesi mimarı Hakan Kıran, beton projeye karşı çıkan ve mücadele edenler hakkında ‘meslek itibarının zedelenmesi ve hakaret’ iddiasıyla açtığı davalarda kaybetmeye devam ediyor. Bugün (13 Eylül) İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde, inşaat mühendisi emekli akademisyen Prof. Dr. Zerrin Bayrakdar hakkında açılan tazminat davasında mahkeme davayı reddetti.

Mahkeme ret kararında dayandığı hususları gerekçeli kararda açıklayacağını belirtti.

Davanın ardından kısaca Politeknik’e konuşan Bayrakdar, ‘İtirazlarımızda haklılığımız ortaya çıktı. Projenin bizim kesinlikle karşı çıktığımız altyapı kısımları tamamen ortadan kalktı. İstanbul halkına yapılan bu eziyette, İstanbul halkının ayağa kalması lazım dedi’ ifadelerini kullandı, hesap sorma çağrısı yaptı.

İBB KELIME OYUNU YAPMA, TALANIN VE KAMUYU UĞRATTIĞIN ZARARIN HESABINI VER! – POLITEKNIK

Ne olmuştu?
Proje mimarı Hakan Kıran, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi eski YK Başkanı Sami Yılmaztürk, yine Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nden Mücella Yapıcı, inşaat mühendisi Prof. Dr. Zerrin Bayrakdar, Cihan Uzurçarşılı Baysal, Politeknik ve Politeknik YK Başkanı inşaat mühendisi Ersin Kiriş hakkında dava açmıştı. Kıran, Politeknik ve Mücella Yapıcı hakkında açılan davaları kaybetti. Yılmaztürk ve Baysal hakkındaki davalar ise devam ediyor.

KABATAŞ BETON MARTIDA GEREKÇELI KARAR: ‘PROJE HERKESI ILGILENDIRIR, MIMARI ELEŞTIRILERE KATLANMALI’

politeknik.org.tr