İş Kazasında Bir Mühendis Hayatını Kaybetti

Gaziantep’te bir fabrikanın inşaatında meydana gelen çökmede, İnşaat Mühendisi hayatını kaybederken iki işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) Meltem Tekstil Fabrikası’nın inşaatında meydana geldi. İşçilerin beton döktüğü sırada inşaatın orta kısımda meydana gelen çökme nedeniyle ikinci katın tamamı yerle bir oldu. Durumu fark eden çevredeki vatandaşlar işçilerin yardımına koşarken olay yerine itfaiye ve sağlık ekiplerini çağırdı.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri göçüğün altında kalan mühendisi ve 2 işçisini kurtardı. Bu sırada olay yerine gelen sağlık ekipleri durumu ağır olan İnşaat Mühendisi Kazım Karadağ’a (26) müdahale etti. Yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayan mühendis hayatını kaybetti. Olayda yaralanan inşaat işçisi Osman Salmaz (25) ve Cengiz Üveyik (38) ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olayda hayatını kaybeden Mühendis Kazım Karadağ’ın cenazesi ise otopsi yapılmak üzere Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne getirildi. Öte yandan polis, inşaatın çökme nedenini tespit etmek için olay yerinde incelemelerde bulundu.

Olayın hemen ardından yaralıların yardımına koşan Cesur Ateş duydukları bir gürültü nedeniyle fabrikadan çıkarak dışarıya çıktıklarını belirterek, “Yaralıları itfaiye ekipleriyle birlikte çıkardık. Mühendis sağlık ekiplerinin yaptığı bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralılar ise ambulansla hastaneye götürüldü” dedi.

Kazada hayatını kaybeden İnşaat Mühendisi Kazım Karadağ’ın 2 yıl önce mezun olduğu, 20 gün önce de işe başladığı belirtildi.