İnternet haftası başlıyor
Spread the love

Bilişim STK Platformu internetin sansürden uzak, demokratik ve yaygın kullanılması için herkesi internetin 23. yılında, 11-24 Nisan tarihlerinde İnternet Haftası’nı örgütlemeye çağırıyor.

Son zamanlarda erişimi engellenen web siteleri/haber linkleri, kullanılamayan sosyal medya hesapları ve sıklıkla yavaşlatılan durumlarla yani sansürle anmaya başladık interneti. Bu uygulamalara karşı internetin demokratik bir biçimde kullanılmasını, yaygınlaşmasını hedefleyen pek çok oda, dernek ve birlik internetin 23. yılında da İnternet Haftası etkinlikleri örgütlüyor. Bilişim STK Platformu‘nun bugün bir basın açıklamasıyla başlattığı ’19. İnternet Haftası’ 24 Nisan’a kadar devam edecek. Platform tüm internet kullanıcılarını bu haftayı örgütlemeye, internet kullanımını demokratik bir biçimde yaygınlaştırmaya davet ediyor.

Bilişim STK Platformu’nun ve İnternet Haftası etkinliklerine internethaftasi.org ‘den ulaşabilirsiniz.

Bilişim STK Platformu’nun basın açıklaması için tıklayınız.

Bilişim STK Platformu bileşenleri: Alternatif Bilişim Derneği / Alternatif Medya Derneği / Bilgisayar Mühendisleri Odası / EHD – Elektronik Ticaret ve Internet Hukuku Derneği / EMO – Elektrik Mühendisleri Odası / ISOC-TR – Internet Derneği / INETD – Internet Teknolojileri Derneği / IYAD – Internet Yayıncıları Derneği / İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu / Kadın Yazılımcı Oluşumu / LKD – Linux Kullanıcıları Derneği / PKD – Pardus Kullanıcıları Derneği / TBD – Türkiye Bilişim Dernegi / TKD – Türk Kütüphaneciler Derneği

politeknik.org.tr


Spread the love