Erdoğan istedi, YTÜ Yıldız Yerleşkesi tel örgülerle bölündü

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Yıldız Yerleşkesi’ne el koyan Cumhurbaşkanlığı, yerleşkeyi tel örgülerle böldü. Üniversitede birkaç fakültede eğitime devam edilse de, yerleşkede Cumhurbaşkanlığı’nın aldığı yapıların bulunduğu alana geçiş kapatıldı.

Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs 2015’te katıldığı bir televizyon programında Beşiktaş’ta bulunan YTÜ Yıldız Yerleşkesi’ni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne dönüştürmek istediğini söylemesinin ardından başlatılan süreçte yerleşkeden taşınan fakültelerin binaları Cumhurbaşkanlığı’na verildi. Cumhurbaşkanlığı’nın aldığı eski Rektörlük Binası ve Fen Bilimleri Enstitüsü Binası’nın bulunduğu alana geçiş tel örgülerle kapatıldı. Yıldız Yerleşkesi Erdoğan’ın emriyle bölünmüş oldu.


YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YILDIZ YERLEŞKESİ ERDOĞAN İÇİN BOŞALTILIYOR

Kalan fakültelerin ne olacağı belirsiz
Taşınma tartışmalarının üzerine yaz döneminde sosyal medya hesabından açıklama yapan YTÜ Rektörlüğü, Yıldız Yerleşkesi’nde makine, gemi ve denizcilik ve mimarlık fakültelerinin Yıldız’da devam edeceğini belirtmişti. Yerleşkenin bir bölümünü gasp ederek bünyesine alan Cumhurbaşkanlığı’nın gelecekte ne yapacağı belirsiz durumda.

YILDIZ TEKNİK ÜNIVERSİTESİ YILDIZ KAMPÜSÜ’NDE EĞİTİME ŞİMDİLİK DEVAM

politeknik.org.tr