Akademisyenler ve gazeteciler için 22 Nisan’da Çağlayan Adliyesi’ne
Spread the love

Savaş politikalarının karşısında durdukları için yargılanan akademisyenlere ve gazeteciler Can Dündar-Erdem Gül’e sahip çıkanlar 21 Nisan’da İstanbul Beyazıt’ta, 22 Nisan’da Çağlayan Adliyesi’nde buluşuyor.

AKP’nin ülke içinde ve dışında sürdürdüğü savaş politikalarına karşı barış sesini ve mücadelesini yükselten ‘Barış için Akademisyenler’ imzacılarından tutuklu akademisyenler Esra Mungan, Kıvanç Ersoy, Muzaffer Kaya, Meral Camcı hakkında açılan davada ilk duruşma 22 Nisan’da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek. IŞİD’e gönderilen silahları haber yapan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül davasında 3’üncü duruşma da yine aynı gün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde olacak.

Barış diyenler dava öncesinde Beyazıt’ta buluşuyor
Duruşmalar öncesinde savaşa, katliamlara, baskıya karşı duran emek ve meslek örgütü temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler 21 Nisan Perşembe 12.30‘da Beyazıt‘ta İstanbul Üniversitesi’nin ana kapısının önünde forumda buluşacak.

Halkın mühendisleri davaya çağırıyor
Barış için Akademisyenler’in ve meslek onurunu, halkın haber alma hakkını savunan gazetecilerin davası öncesinde Çağlayan Adliyesi’ne çağrı yapan Politeknik üyesi mühendisler, mimarlar, plancılar tutuklu meslektaşları Meral Camcı’nın sözlerine atıfta bulunarak “22 Nisan’da duvarları yıkmaya, Çağlayan Adliyesi’ne” dedi.


22 nisan322nisan_c

politeknik.org.tr


Spread the love