Zorunlu BES etkinlikleri devam ediyor: Mühendisler İstanbul ve Ankara’da buluşuyor

Politeknik’in Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi’yle ilgili bilgilendirme etkinlikleri devam ediyor. Mühendisler, mimarlar, plancılar 10 Aralık’ta İstanbul’da, 12 Aralık’ta Ankara’da buluşacak.

Politeknik, 1 Ocak 2017’ten itibaren kademeli olarak yürürlüğe girecek Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) yasasıyla ilgili İzmir’de düzenlediği etkinliğin ardından İstanbul ve Ankara’da meslektaşlarıyla bir araya geliyor. Mühendisleri, mimarları, şehir plancılarını da doğrudan etkileyecek, maaşlarda %3’lük kesintiler anlamına gelen ”Zorunlu BES” yasasına karşı “Zorunlu BES’ten ’ten çıkmak için 10 neden” etkinlikleri 10 Aralık’ta İstanbul’da Bilgisayar Mühendisleri Odası İstanbul Temsilciliği’nde, 12 Aralık’ta Ankara’da ODTÜ Teknokent İkizler Binası Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Etkinliklerde ‘Zorunlu BES nedir, ne değildir?’ sorularına cevaplar verilecek. Politeknik İstanbul’da ve Ankara’da mühendisleri, mimarları, plancılarını etkinliğe, çalışma yaşamındaki haklarına sahip çıkmaya bekliyor.

istanbul ankara

politeknik.org.tr