TMMOB Ücretli-İşsiz MMŞP Kurultayı Zonguldak Yerel Kurultayı bugün Maden MO Zonguldak Şubesi hizmet binasında yapıldı.

Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube YK Başkanı ve Zonguldak İKK Sekreteri Erdoğan Kaymakçı, TMMOB tarafından 14-15 Kasım 2009 tarihleri arasında “Ücretli ve işsiz mühendis, mimar ve şehir plancıları” kurultayının İstanbul’da yapılacağını söyledi.

Maden Mühendisleri Odasında yapılan hazırlık toplantısına Bartın, Karabük, İstanbul ve Zonguldak’tan temsilciler katıldı.Zonguldak Yerel Kurultayı’nın gerçekleştiği toplantıda 14-15 Kasım tarihinde İstanbul’da yapılacak Kurultay hakkında bilgi verildi.

Toplantıda konuşma yapan Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan kaymakçı, bu toplantının İstanbul’da yapılacak olan kurultaya hazırlık olarak bölgesel hazırlık toplantısı olduğunu söyledi. Kaymakçı, “Amacımız, ücretli ve işsiz mühendis, mimar ve şehir plancılarının çalışma yaşamında karşılaştığı sorunların tespiti, tanımı ve çözüm yollarını tartışmak. Kurultayımız dünyada ve ülkemizde krizin olumsuz etkilerinin ağırlaştığı bir dönemde düzenlenmektedir. Krizin çalışanlara, mühendis, mimar ve şehir plancılarına yansıması, bölgesel etkilerinin incelenmesidir. Kurultay kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Samsun ve Zonguldak illerinde yerel kurultaylar, bölgelerde hazırlık toplantıları yapılacaktır. Kurultayın ana unsurları olan ücretli ve işsiz mühendis, mimar ve şehir plancılarıyla yaşanacak hazırlık sürecinin kurultayda kararlara dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Bu kararlar TMMOB ve bağlı bulunan tüm oda ve şubelerdeki çalışma programlarına yol gösterici olacaktır “ dedi.