Yaşamımız sandıkla sınırlanamaz, geleceğimizi birlikte kuracağız – Politeknik
Spread the love

Seçim döneminde, 24 Haziran’a giderken, mesaiyi, ofisi, şantiyeyi bıraktık, meslektaşlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza “Birlikte Tamam’layalım” diye seslendik.

Memleketi karanlığa sürükleyenleri, haklarımızı alanları, emeğimizi yok sayanları, geleceğimize, güzel yarınlarda yaşama hayalimize gölge düşürenleri el birliğiyle durduralım dedik. Referandumda ‘Hayır’ derken başladığımız işi birlikte Tamam’layalım diye. Barajın aşılması, barış içinde kardeşçe bir yaşam, eşit, özgür, laik bir ülke için oluşan seferberliğin mühendisleri, mimarları, şehir plancıları, beyaz yakalıları olduk.

Önümüze baskın bir şekilde koyulan sandığa sığdırılamayacak haklarımız, özgürlüğümüz, geleceğimiz için barajları aşarız dedik, dayanışmamızı 24 Haziran’ın ötesine taşırız dedik.

Seçim sonucunda Tayyip Erdoğan, AKP ve MHP’nin Cumhur İttifak’ı kazandı. Çürümüş, çıkar ağlarıyla yürütülen, eşitsiz, adaletsiz ve hukuksuzca yapılan seçim propagandaları ve seçim usulsüzlükleriyle sandıktan ‘tek adam rejimi’ çıktı.

Sonuç iyimser olmasa da umut etmek için bakacağımız başka sonuçlar daha var:

– Barışın, kardeşliğin önüne koyulan barajı, Kürt illerindeki sandıklarda yapılan baskılara, hırsızlıklara rağmen batıdan uzatılan elle, birlikte aştık.

– 24 Haziran sabahından akşamına kadar sandıklara sahip çıkanlar, oylarıyla barajları yıkanlar, YSK’nın önünde bekleyenler, seferber olduğu vakit memleketin havasını soldan yana değiştirenler, onbinler, yüzbinler, milyonlar var!

Birbirimizin elini bırakmadan kendimize bolca hatırlatmakta yarar var: Birlikte güçlenebiliriz, örgütlenebiliriz! Barış içinde kardeşçe yaşadığımız, eşit, özgür laik bir ülkeyi birlikte kuracağız.

Politeknik


Spread the love