Yaşamı savunanlar #Hayır’la Maçka Parkı’nda buluşuyor
Spread the love

Doğa ve kent yıkımına karşı mücadele eden yaşam savunucuları ortak #Hayır çağrısı yapmak için buluşuyor. Forumlar, dayanışmalar, savunmalar, kent, ekoloji, çevre örgütleri 26 Şubat Pazar günü 12.30’da ortak #Hayır’larını açıklamak için “Yaşamı Savunanlar #Hayır’da buluşuyor.” çağrısıyla Maçka Demokrasi Parkı’nda bir araya gelecek.

Buluşmada basına ve kamuoyuna yapılacak deklerasyonun ardından kent, doğa, ve hukuk alanında konuşmalar gerçekleşecek. Buluşma forum ve açık hava park etkinlikleriyle devam edecek.

Yaşamı savunucularının yaptığı çağrı şu şekilde:

“Yaşanabilir kentler ve doğa için mücadele edenler, yaşamlarımıza ve yaşam alanlarımıza dair kararların tek bir kişinin insafına bırakılmasını kabul etmiyor ve hep birlikte #Hayır’ımızı ilan ediyoruz.

Bu çağrı, kentler tarihi ve kültürel varlıklarıyla yaşanabilir alanlar olarak kalsın, doğa yaşamı üretmeye devam edebilsin, yaşam alanlarımız ve mahallelerimiz yağmalanmasın, hukuk, adalet, özgürlük ve demokratik haklar yok olmasın, ayrımcılık ve dayatma kültürü ortadan kalksın diyenlerindir.

Bu çağrı ortak hafızayı, ortak geleceği, ortak bir yaşamı koruma ve birlik olma çağrısıdır.

Bu çağrı mahallelerin, parkların, garların, yaylaların, tersanelerin, koruların, ormanların, hanların, vadilerin, okulların, zeytinliklerin, sinema ve tiyatro salonlarının, dağların, denizlerin, derelerin, hayvanların, yaşamdan yana olan insanların; bizlerin hepimizin çağrısıdır.

Yaşamı savunan herkesi, #Hayır’ların en güzelini söylemek için, 26 Şubat Pazar, saat 12:30’da Maçka Parkı’nda (orta kısımdaki havuzda) buluşmaya ve basın açıklamamızda hep birlikte olmaya çağırıyoruz!”

politeknik.org.tr


Spread the love