Üniversiteleri Sahipleri Tartıştı

Üniversite öğrencileri, akademisyenler, üniversite çalışanları “Üniversite Konferansı”nda bir araya geldi. 30’ yakın sunumun gerçekleştiği konferans sonunda sonuç deklarasyonu yayınlandı.

Öğrence Kolektifleri, Gençlik Muhalefeti, TKP’li öğrenciler, Emek Gençliği ve Genç-Sen’in düzenlediği ve Politeknik olarak destekleyicileri içerisinde yer aldığımız Üniversite Konferansı 7 Ocak Cuma günü Mustafa Kemal Merkezi’nde gerçekleştirildi.  “Mühendislik Eğitiminin Dönüşümü ve Güvencesizlik” başlıklı bir tebliğin de Politeknik üyesi Burak Ergene tarafından sunulduğu konferansta üniversitelere dair görüşler dile getirildi. 

Eğitim-Sen adına Levent Dölek, Öğretim Üyeleri Derneği adına Prof. Dr. Tahsin Yeşildere, Üniversite Konseyleri Derneği adına Prof. Dr. Nezhun Gören’in gerçekleştirdiği açılış konuşmalarının ardından birçok farklı üniversiteden öğrencilerin hazırladıkları tebliğler kürsüden salonla paylaşıldı.

“Üniversite Nedir?”, “Üniversiteleri Kim Yönetiyor?”,  “YÖK’e Neden Karşıyız?”, “Eğitimin Paralılaştırılması Ne Gibi Sorunlar Doğuruyor?”, “Mezunları Neler Bekliyor?” başlıklarında hazırlanan tebliğler katılımcılarla paylaşılırken 5 saatten fazla süren konferans oldukça coşkulu geçti.

Tebliğ sunumlarının üzerine yapılan katkıların da ardından, konferansı düzenleyen gençlik örgütleri adına konuşmaların ardından oluşturulan sonuç bildirgesi katılımcılarla paylaşıldı.

Sonuç bildirgesi için tıklayınız…

politeknik.org.tr