TMMOB’ye bağlı meslek odalarından ‘Atatürk Havalimanı Katliamı’ açıklaması
Spread the love

TMMOB’ye bağlı meslek odaları Atatürk Havalimanı’nda dün IŞİD tarafından düzenlenen intihar saldırısını lanetledi. Meslek odaları, Suriye’de ve ülke içinde gerici mezhepçi savaş politikalarıyla katliamlara neden olan AKP iktidarına tepki gösterdi.

TMMOB’ye bağlı meslek odaları, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar peronunda dün (28 Haziran) IŞİD tarafından düzenlenen ve 41 vatandaşın hayatını kaybettiği intihar saldırısını lanetledi. İnşaat Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası bugün (29 Haziran) açıklama yayımlayarak, ülke içinde ve dışında savaş politikalarına sarılan, cihatçı çetelere alan açan, lojistik destek veren iktidarın ülkeyi katliamlar ülkesine çevirdiğini vurguladı.

Meslek odaları, AKP iktidarının, iktidarını sürdürebilmek adına her türlü baskı ve şiddet aygıtını kullandığını, savaşa ve katliamlara zemin hazırladığını belirtti.

Meslek Odalarının yaptığı açıklamalar şöyle;

İnşaat Mühendisleri Odası: Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen katliamı ve arkasındaki karanlık zihniyeti lanetliyoruz

Jeoloji Mühendisleri Odası: Atatürk Havalimanı’nda ki saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz!

Maden Mühendisleri Odası: İstanbul Atatürk Havaalanı’nda ki hain saldırıyı lanetliyoruz, kınıyoruz

Makina Mühendisleri Odası: Terörü lanetliyoruz!

Mimarlar Odası: Atatürk Havalimanı’nda yaşanan insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz

politeknik.org.tr


Spread the love