TMMOB 46. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

TMMOB 46. Olağan Genel Kurulu ve yönetim kurulu seçimleri 2020 yılında pandemi nedeniyle ertelendiği için bir yıl sonra 31 Temmuz-1 Ağustos 2021 tarihlerinde Ankara’da Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Pandeminin olmadığı yıllarda üç gün süren genel kurul bu yıl tek gün ile sınırlandırıldı.

TMMOB 46. Olağan Genel Kurulu oturumları 31 Temmuz Cumartesi günü TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Genel kurulda siyasal gündeme dair değerlendirmeler yapıldı, genel kurulun enerjisi düşüktü.

Genel Kurul’da öne çıkan konular Muğla ve Antalya’da süren orman yangınları, kadın delegelerin konuşmaları ve Konya’da Kürt aileye yapılan ırkçı saldırılar oldu. Irkçı saldırılar ile ilgili Genel Kurul delegeleri adına bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Genel kurul, 45. Dönem Yönetim Kurulu’nun aklanması ve sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla sona erdi.

1 Ağustos Pazar günü yapılan TMMOB Yönetim Kurulu seçimine tek liste ile girildi. Seçimde 2052 kayıtlı delegeden 616’sı oy kullandı.

Seçimler sonrasında TMMOB Yüksek Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun tamamı erkek delegelerden oluştu.

TMMOB YK belirlendi

Genel kurulun ardından 15 Ağustos tarihinde yapılan TMMOB Yönetim Kurulu toplantısında Yürütme Kurulu şu şekilde belirlendi.

politeknik.org.tr