TMMOB 44. Olağan Genel Kurulu başlıyor

TMMOB 44. Genel Kurulu 26-29 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek.

Katliamlarla, savaşla, talanla, emek alanındaki yıkım yasalarıyla geçen iki yılın ardından TMMOB 44. Olağan Genel Kurulu yarın başlıyor. Yeni dönemin ihtiyaçlarına uygun bir meslek örgütü talebinin daha görünür olduğu oda genel kurullarının ardından gerçekleşecek olan TMMOB 44. Olağan Genel Kurulu 26-27-28 Mayıs’ta Ankara’da Kocatepe Kültür Merkezi’nde, seçimler 29 Mayıs’ta TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi`nde yapılacak.

Yenilenme, demokrasi ve dayanışma talebi büyüyor
Mart ve Nisan ayı içerisinde gerçekleşen Oda genel kurullarında delegelerce açığa çıkan değişim, yenilenme, örgüt içi demokrasi talebi genel kurula yansıyacak. Genel kurulda ayrıca ücretli mühendislerin güvence talebi, güvenli çalışma hakkı mücadelesi kürsüye taşınacak.

TMMOB Devrimci Demokrat Platform genel kurula çağırıyor
AKP’nin neoliberal saldırılarının yoğunlaştığı bu dönemde daha güçlü bir TMMOB yaratma iddiası taşıyan delegeler de TMMOB Devrimci Demokrat Platform (DDP) olarak genel kurula hazırlanıyor. Genel kurul öncesi bir metin ve görseller yayımlayan TMMOB DDP; birlik ve dayanışmanın, ortak akıl ve ortak emeğin hakim olduğu TMMOB’yi yaratmak adına çağrı yaptı.

Kadınlar, kurultayın enerjisiyle geliyor
Sokakta, çalışma yaşamında AKP’nin gerici politikalarına karşı duran; eşitlik ve eşit temsiliyet için mücadele veren kadınlar da 4. Kadın Kurultayı’ndaki kararlılıkları, kurultaylardan bu yana aldıkları kararlar, üretimleri ve deneyimleriyle genel kurulda olacak.

politeknik.org.tr