TMMOB 40. Olağan Genel Kurulu Yapılan Seçimlerle Sonuçlandı

29-30-31 Mayıs tarihlerinde toplanan TMMOB 40. Olağan Genel Kurulu, 1 Haziran günü 09:00-17:00 saatleri arasında yapılan seçimlerle sonuçlandı.

Seçimde belirlenecek 22 Yönetim Kurulu Üyeliği için 3 ayrı liste seçimde yarıştı.

Seçim Sonuçlarına göre;

Devrimci, Demokrat Çağdaş Liste önerdiği 15 yönetim kurulu üyesinden 13’ünü, Çağdaş Liste önerdiği 11 yönetim kurulu üyesinden 9’unu Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB listesi önerdiği 10 yönetim kurulu üyesinden 7’sini seçtirdi.

Listelerde ortak isimler bulunması nedeni ile seçime giren listelerden hiçbiri yürütme kurulunu belirleyecek güçle seçimlerden çıkamadı. Seçimler sonucu oluşan Yönetim Kurulu, seçildiği liste ve aldıkları oylar için haberin devamını tıklatın.

aşağıda siyah ile işaretlenmiş adaylar Yönetim Kuruluna seçildi.

ODALARADAYLAROYLARDevrimci,Demokrat Çağdaş Liste
13 Kişi
Çağdaş Liste
9 Kişi
Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
7 Kişi
Çevre Mühendisleri O.Yılmaz Kilim45
Ethem Torunoğlu477Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
O.Eylem Tuncaelli27
Elektrik M. O.Emir Birgün533Çağdaş Liste
Hüseyin Yeşil468
Hüseyin Önder6
Fizik. M.O.Abdullah Zararsız48
Ekrem Poyraz358Çağdaş Liste
Oğuz Pervan13
Gemi. M.OHakan Aydoğdu26
Tuncay Şenyurt696Devrimci,Demokrat Çağdaş ListeÇağdaş Liste
Zuhal Can310
Gemi Mak. İşl. M.O.Muammer Yağız841Devrimci,Demokrat Çağdaş ListeDemokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Alper Bakmaz12
Gıda M.O.Atakan Günay38
Kadir Dağhan612Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Kemal Zeki Taydaş11
Harita ve Kad. M.O.Nail Güler888Devrimci,Demokrat Çağdaş ListeÇağdaş ListeDemokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Mehmet Arslan6
Cengiz Dağdelen118
İç Mimarlar O.Feyyaz Ataç522Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Adil Öngel272
Sumruhan Akcan19
İnşaat M.O.Baki Arslan39
Selçuk Uluata586Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Ahmet Kavalcı12
Jeofizik M.O.Oğuz Gündoğdu499Çağdaş Liste
Ali Rıza Kılıç14
Mustafa Turhan4
Jeoloji M. O.Buket Ecemiş88
Ersin Gırbalar421Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Çetin Kurtoğlu20
Kimya M.O.Ömer İçermer33
Alaeddin Aras576Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Haşmet Camcı135
Maden M.O.Mehmet Ali Hindistan18
İlker Ertem490Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
M. Eşat Akyazılı382
Makine M.O.Mehmet Soğancı563Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Elif Öztürk52
Melih Şahin23
Metalurji M.O.Cemalettin Küçük463Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Kaya Özeren28
Utkan Güneş26
Meteoroloji M.O.Sıtkı Erdoğan74
Ali Erhan Angı14
A. Deniz Özdemir399Demokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Mimarlar O.Sabri Orcan548Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Süleyman Boz15
Şerafettin Öngüdar386
Petrol M. O.Mehmet Çelik725Devrimci,Demokrat Çağdaş ListeÇağdaş Liste
Hüseyin Çalışkan13
Tahir Ergin41
Peyzaj M.O.Gülay Odabaş554Çağdaş ListeDemokrasi Barış Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesinde Katılımcı ve Üretken TMMOB
Ayşegül Oruçkaptan473
Redife Kolçak2
Şehir Plancıları O.Fikret Zorlu27
Yaser Gündüz513Devrimci,Demokrat Çağdaş Liste
Başar Alipaça351
Tekstil M.O.Güngör Durur750Devrimci,Demokrat Çağdaş ListeÇağdaş Liste
Melike Anıl Yüksel16
Onur Bilenoğlu7
Ziraat M.O.Ergin Özuğur414Çağdaş Liste
Murat Arslan29
Faruk Uğur Ballıktaş7

politeknik.org.tr