Sandıklara Göre TMMOB Genel Kurul Seçim Sonuçları

TMMOB 40. Olağan Kurulu’nda gerçekleşen seçimler sonucunda TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur Kurulu, TMMOB Deneteme Kurulu üyeleri belirlendi. Aşağıda bu organlara seçilern üyelerin tam listesini ve sandıklara göre oyların dağılımını okuyabilirsiniz..

TMMOB 40. DÖNEM YÖNETİM KURULU
Ethem Torunoğlu – Çevre Mühendisleri Odası
Emir Birgün – Elektrik Mühendisleri Odası
Ekrem Poyraz – Fizik Mühendisleri Odası
Tuncay Şenyurt – Gemi Mühendisleri Odası
Muammer Yağız – Gemi Makina İşletme Mühendisleri Odası
Kadir Dağhan – Gıda Mühendisleri Odası
Nail Güler – Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Feyyaz Ataç – İç Mimarlar Odası
Selçuk Uluata – İnşaat Mühendisleri Odası
Oğuz Gündoğdu – Jeofizik Mühendisleri Odası
Ö. Ersin Gırbalar – Jeoloji Mühendisleri Odası
Alaeddin Aras – Kimya Mühendisleri Odası
İlker Ertem – Maden Mühendisleri Odası
Mehmet Soğancı – Makina Mühendisleri Odası
Cemalettin Küçük – Metalurji Mühendisleri Odası
A. Deniz Özdemir – Meteoroloji Mühendisleri Odası
M. Sabri Orcan – Mimarlar Odası
Mehmet Çelik – Petrol Mühendisleri Odası
Gülay Odabaş – Peyzaj Mimarları Odası
Yaser Gündüz – Şehir Plancıları Odası
Güngör Durur – Tekstil Mühendisleri Odası
Ergin Özügür – Ziraat Mühendisleri Odası

TMMOB YÜKSEK ONUR KURULU
Sırdaş Karaboğa – Elektrik Mühendisleri Odası
Taner Yüzgeç – İnşaat Mühendisleri Odası
Ertuğrul Işık – Maden Mühendisleri Odası
Tevfik Peker – Makina Mühendisleri Odası
Aytimur Güpgüpoğlu – Mimarlar Odası

TMMOB DENETLEME KURULU
M. Macit Mutaf – Elektrik Mühendisleri Odası
Yusuf Ziya Demir – Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Köksal Şahin – İnşaat Mühendisleri Odası
Nadir Avşaroğlu – Maden Mühendisleri Odası
A. Kirami Kılınç – Makina Mühendisleri Odası

 

San 1San 2San 3San 4San 5San 6San 7Toplam
kayıtlı delege sayısı2322172432102202382401600
Oy kullanan delege 1881461491511721551521113
geçerli oy1881461481501711551521110
geçersiz oy00111003
Oy kullanılan sandıkların odalara göre dağılımı 
1 Nolu sandık:Doğal delege,Çevre Müh.Odası,Elektirk Müh.Odası
2 Nolu sandık:Gemi Makine,Gıda,Harita 
3 Nolu sandık:Gemi, İçmimar,Jeofizik,İnşaat
4 Nolu sandık:Jeoloji,Kimya,Meteoroloji
5 Nolu sandık:Makine, Maden,Petrol
6 Nolu sandık:Fizik,Metalurji, Tekstil,Mimarlar
7 Nolu sandık:Peyzaj,Şehir Plancılar,ziraat Müh.
TMMOB Yönetim Kurulu AdaylarıSan 1San 2San 3San 4San 5San 6San 7Toplam
Çevre Mühendisleri OdasıYılmaz Kilim1153557945
Ethem Torunoğlu895443853173102477
Eylem Tuncaelli1125321327
Elektrik Mühendisleri OdasıEmir Birgün93597089369096533
Hüseyin Yeşil896467411203651468
Hüseyin Önder12020106
Fizik Mühendisleri OdasıAbdullah Zararsız8455712748
Ekrem Poyraz39416932305195358
Oğuz Pervan430104113
Gemi Mühendisleri OdasıHakan Aydoğdu2316111226
Tuncay Şenyurt10294925714480127696
Zuhal Can81303367186219310
Gemi Makine  İşletmeMuammer Yağız1691059110615787126841
Alper Bakmaz005006112
Gıda Mühendisleri OdasıAtakan Günay4585311238
Kadir Dağhan9610983651464370612
Kemal Zeki Taydaş202211311
Harita ve Kadastro Müh.OdasıNail Güler1689113991151108140888
Mehmet Arslan05000106
Cengiz Dağdelen9391424176118
İç Mimarlar OdasıFeyyaz Ataç 947372461364259522
Adil Öngel21275121175481272
Sumruhan Akcan123424319
İnşaat Mühendisleri OdasıBaki Arslan43125210339
Selçuk Uluata978284551465666586
Ahmet Kavalcı111402312
Jeofizik Müh.OdasıOğuz Gündoğdu456688484989114499
Ali Rıza Kılıç312231214
Mustafa Turhan30100004
Jeoloji Müh.OdasıBuket Ecemiş171211107141788
Ersin Gırbalar93413382265789421
Çetin Kurtoğlu254203420
Kimya Müh.OdasıÖmer İçemer529427433
Alaeddin Aras948180731344569576
Haşmet Camcı697469337135
Maden Mühendisleri OdasıM.Ali Hindistan323223318
İlker Ertem926472381343753490
Erşat Akyazılı79442277275974382
Makine Mühendisleri OdasıMehmet Soğancı948975531463175563
Elif Öztürk36117615452
S.Melih Şahin5041211023
Metalurji Müh.OdasıCemallettin Küçük96553488257788463
Kaya Özeren617235428
Utkan Güneş531265426
Meteroloji Müh.OdasıSıtkı Erduran15910710111274
Ali Erhan Angı313220314
Deniz Özdemir90332579246880399
TMMOB Mimarlar OdasıSabri Orcan917576471375864548
Süleyman Boz231106215
Şerafeettin Ergüder84255560196875386
Petrol Mühendisleri OdasıMehmet Çelik 105901186114377131725
Hüseyin Çalışkan021315113
Tahir Ergen395945641
Peyzaj Mimarları OdasıGülay Odabaş1104775862911394554
Ayşegül Oruçkaptan777859521272555473
Redife Kolçak00110002
Şehir Plancıları OdasıFikret Zorlu364217427
Yaser Gündüz906773501373759513
Başar Alipaça81312265236069351
Tekstil Mühendisleri OdasıGüngör Durur108941206914680133750
Melike Anıl Bingöl024024416
Onur Bilenoğlu01110317
Ziraat Mühendisleri OdasıErgin Özügür365274433663110414
Murat Aslan854124529
Faruk Uğur Ballıktaş20011217

Kaynak: Demokrasi İçin Mimarlar Platformu