Taksim Gezi Parkı Festivali Binlerce Kişinin Katılımıyla Gerçekleşti
Spread the love

Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin düzenlediği Taksim Gezi Parkı Festivali binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Taksim Gezi Parkı Güzelleştirme Derneği, Taksim projesi çerçevesinde Gezi Parkı’na yapılması planlanan Topçu Kışlası görünümlü AVM’ye karşı bir festival düzenledi.

13 Nisan Cumartesi günü düzenlenen festival, Taksim Gezi Parkı Güzelleştirme Derneği’nin basın açıklamasıyla başladı. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

”İçinde yaşayan tüm canlıları hiçe sayarak, yaşam alanlarını yok etme pahasına gerçekleştirilmek istenen projelere, doğal olarak karşı duruyor; meydanımıza, parkımıza, sinemamıza, pastanemize, tarihimize, doğamıza sahip çıkıyoruz. Bu parka, belki de adımını bile atmamış insanların, bu parkın yok edilmesine dair aldıkları kararı da biz reddediyoruz. Parkı korumak için şimdiye kadar 80 bin imza toplanıldı. Kışla’nın yapılması halkın sesini duymamak, hakkını gasp etmek anlamına gelir.”

Basın açıklamasının ardından festivalin ilk kısmında; müzik, tiyatro ve çeşitli sanat toplulukları sahne aldı. Festivalin ikinci kısmında ise, saat 18.00’dan itibaren Sattas Raggae Band, Kolektif İstanbul, Tahribad-ı İsyan, Bulutsuzluk Özlemi, Yasemin Mori, Luxus, Korhan Futacı, Yaşar Kurt, Büyük Ev Ablukada ve Yolda sahne aldı.

 

 

politeknik.org.tr


Spread the love