‘Sorumlular Belli Adalet İstiyoruz’
Spread the love

MarmaraPark AVM’nin yapımında çalışırken iş kazası sonucu 11 işçinin yaşamını kaybettiği AVM, işçilerinin ölümünden birkaç ay sonra açıldı. AVM’nin açılışında ölen 11 işçinin aileleri de vardı.

Geçtiğimiz Mart ayında MarmaraPark AVM ‘nin yapımında çalışırken kaldıkları çadırda yangın çıkması üzerine iş güvenliği önlemlerinin alınmamasından dolayı hayatını kaybeden işçilerin aileleri dün (18.10.2012) AVM önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına TMMOB İstanbul İKK, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, UİD-DER, TKP ve EMEP de destek verdi.

‘Sorumlular Belli Adalet İstiyoruz’ ve ‘İş Kazası Değil Bu Bir Cinayet’  sloganlarının atıldığı basın açıklamasında, işçilerinin ölümünün üzerinden kısa bir süre geçmişken, sorumlular daha yargılama aşamasındayken AVM için görkemli açılış törenleri yapılmasının vicdanları yaraladığı belirtildi. Açıklamada, iş güvenliği önlemlerinin alınmadığı, denetimsizliğin devam ettiği, işçilerin halen çadırlarda kalmaya devam ettiği vurgulanarak daha fazla can kaybı yaşanmaması için iş cinayetlerinin takipçisi olunacağı belirtildi.

politeknik.org.tr


Spread the love