Sinop Sanat Tiyarosu çevre katliamlarına karşı turnede

Sinop Sanat Tiyatrosu, Nükleer Karşıtı Plartform’un düzenlediği organizasyon ile çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir turne düzenliyor. Tiyatrocular çevre katliamlarına karşı yollara çıkıyor.

Sinop Nükleer Karşıtı Plartform’un organizasyonu ile yapılacak tiyatro turnesinde çevre sorunlarına karşı halka duyarlılık çağrısı yapılacak. Sinop Sanat Tiyatrosu sahne alacağı “Tımarhanede özgürlük var” isimli oyun ile illerde, çevre sorunlarına dikkat çekecek.

Tiyatrocular, nükleer santraller, termik santraller, Karadeniz sahil yolu, Fırtına vadisi, Hasankeyf, siyanürlü altın aramalar ve çevre politikalarının siyasetle ilişkisine dokunacak. Tiyatrocuların turne sloganları ise şöyle; “Çevre katliamları hemen dursun, dünyanın hiçbir yerinde katliamlar olmasın”

Turne kapsamında çok sayıda kente uğramayı planlayan Sinop Sanat Tiyatrosu’nun ilk güzergahı şöyle; 12 Ocak Elazığ, 13 Ocak Malatya, 14-15 Ocak Diyarbakır, 16 -17 Ocak Batman ve 18-19 Ocak Siirt, 19-21 Ocak Mardin ve son olarak 22 Ocak Urfa.

 

Atılım