TMMOB: “Direnen Filistin Halkının Yanındayız.”

Filistin Halkı Yalnız Değildir!!!

İsrail’in Filistin halkına karşı vahşice saldırıları artarak sürüyor. Faşist Nazi Almanya’sında soykırıma uğrayanların torunları, şimdi Filistin halkına soykırım uygulaması yapıyor. İsrail, ABD emperyalizmi ve savaş lobilerinin bölgedeki ileri karakoludur ve emperyalizm adına bölgede üstlendiği görevi yapmaktadır.

Gazze’ye atılan her bomba sıkılan her kurşun Filistin halkınadır, çocuklaradır, kadınlaradır, sivil halkadır, Filistin halkının özgürlük mücadelesinedir…

Filistinli bir kadın abluka ve saldırılar karşısında şöyle diyor: “Tek dileğim hepimizin bir arada ölmesi… Böylece hiçbirimiz bir diğerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşamayacak…”

TMMOB’nin yüreği annesini, babasını kaybeden çocuklarla, çocuklarını kaybeden anne ve babalarla, tüm Filistin halkıyla birlikte atıyor.

İsrail’in Filistin halkına karşı insanlık dışı saldırıları derhal durdurulmalıdır.

İsrail’in Filistin halkına karşı Gazze’de uyguladığı abluka ve tecrit kaldırılmalıdır.

Filistin halkı gıda ve ilaç başta olmak üzere her türlü gereksinimini özgürce ve kısıtlama olmaksızın sağlayabilmelidir.

İsrail işgal altında tuttuğu Filistin topraklarından derhal çekilmelidir…

Filistin’e Barış Gücü yerleştirilmesi bir aldatmacadır. Filistin Halkının özgürlük mücadelesinin bastırılmasının bir aracı olarak emperyalizmin jandarmalığını yapmak üzere planlanmaktadır ve kabul edilemez.

TMMOB, İsrail’i, onun Filistin halkına yaptığı katliamları destekleyen başta ABD ve tüm emperyalist güçleri ve bu saldırıya sessiz kalanları lanetlemektedir.

Filistin halkına yapılanların unutulmayacağını biliyor ve insanlığın bu büyük trajedisinin hesabının bir gün mutlaka sorulacağına inanıyoruz.

TMMOB, direnen Filistin halkının yanındadır.

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı