Politeknik Dikmen Vadisi Halkının Yanında
Spread the love

Dikmen Vadisi’ne yönelik süren psikolojik ve fiili saldırılara karşı TTB, SES, Halkevleri ve DHF temsilcileri Vadi halkına destek için bir ziyaret gerçekleştirdi 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından Dikmen Vadisi’ne yönelik yürütülen psikolojik savaşa karşı Vadi halkına destek ziyareti gerçekleştirildi. Halkevleri ve Barınma Hakkı Büroları’nın yoğun olarak katıldığı ziyarete Ankara Tabip Odası Başkanı Beyazıt İlhan, SES Ankara Şube Başkanı İbrahim Kara ve DHF temsilcisi İbrahim Bay da destek verdi. 

Alkışlarla karşılandılar 
Yoğun kara ve çamura rağmen Vadi’ye gelen kurum temsilcileri Cemevi önünden sloganlarla Dikmen Vadisi Barınma Hakkı Bürosu’na kadar yürüdü. Desteğe gelenler burada Vadililerin alkışlarıyla karşılandı. İlk olarak sözü alan Dikmen Vadisi Barınma Hakkı Bürosu temsilcisi Tarık Çalışkan Dikmen Vadisi’nde yaşananları anlatarak desteğe gelen herkese teşekkür etti. 

Bizi de mi Uludere gibi bombalayacaksınız 
Konuşmasında Gökçek’e de seslenen Çalışkan, Vadi’den kesinlikle çıkmayacaklarının altını çizdi. Bu konudaki kararlılıklarını belirtmek isteyen Çalışkan, evleri yıkılsa dahi yerine çadır kuracaklarını ama hiçbir koşulda yaşam alanlarını terk etmeyeceklerini söyledi. Çalışkan son olarak barınma hakları için sonuna kadar direneceklerini söyleyerek basın aracılığıyla Gökçek’e seslendi: “Buradan bizi çıkartmak için Uludere’de yaşananlar gibi bizi de bombalamanız gerekir.” 

Çalışkanın ardından konuşan Mamak Barınma Hakkı Bürosu temsilcisi de bir söz alarak verdikleri mücadelede Dikmen Vadisi’nin bir simge olduğunu ve bu mücadeleyi kendilerine Vadi’nin öğrettiğini söyledi. 

“Ankara’nın her noktasından ses vereceğiz” 
Halkevleri GYK üyesi Nuri Günay da bir destek konuşması yaptı. Günay, konuşmasına Vadi halkına Türkiye’ye örnek olan mücadelelerinden dolayı teşekkür ederek başladı. Her Halkevcinin bu mücadeleyi anlattığını söyleyen Günay, Vadi’ye herhangi bir saldırı olması durumunda Halkevcilerin olduğu her noktada Dikmen Vadisi’nin direnişine ses verileceğini söyledi. 

Günay’ın ardından söz alan Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) temsilcisi İbrahim Bay da kurulan her barikatın arkasında Vadi halkıyla yan yana olacaklarını söyleyerek örgütlü bir halkın asla yenilmeyeceğini belirtti. Desteğe gelenler Vadi halkına mücadelelerinde yalnız olmadıklarını söylediler. 

Vadi halkına destek eyleminde halkın mühendisleri de yerini aldı. İlk günden bu yana Vadi ile dayanışma içinde olan Politeknik, saldırılar karşısında da Vadi ile yan yana olacaktır.

Spread the love