ÇMO İstanbul Şubede Gerici ve Faşistlere Yer Yok

Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu’nu 28-29 Ocak 2012 tarihleri arasında tamamladı. Seçime 8. Dönem YK görevini yürüten Toplumcu Çevre Mühendisleri ve Meslekte Birlik Grubu katıldı. Toplamda 590 oyun kullanıldığı seçimde, Toplumcu Çevre Mühendisleri 392 oy alırken, Meslekte Birlik grubu da 198 oy aldı.

Gerici ve faşistlerin ortak örgütlenmesi olan ve kamu kurumlarındaki kadrolaşmanın bir sonucu olarak çokça kamu çalışanını makam araçlarıyla seçime taşıyan Meslekte Birlikçilere cevabı, odasına, demokrasiye ve mesleğine sahip çıkan ve Toplumcu Çevre Mühendislerinin yanında yer alan çevre mühendisleri verdi.

Odaları piyasayla ve iktidarla uyumlulaştırmaya çalışan gerici ve faşist örgütlenmeye izin vermeyeceklerini söyleyen Toplumcu Çevre Mühendisleri, AKP iktidarının yalan ve talan politikalarına karşı toplumun vicdanını temsil etmeye, mesleğe, doğaya, kente ve ülkeye sahip çıkmaya ve yeni dönemde de halktan ve emekten yana duruşlarıyla çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

politeknik.org.tr