Ölümünün 32. Yılında Akın Özdemir Anılıyor
Spread the love

1978 yılında katledilen ZMO Adana Şubesi Kurucu Başkanı Akın Özdemir’in anısına 17 Aralık günü “HES’ler ve Çevresel Etkileri” başlıklı bir panel düzenlenecek. Akın Özdemir 18 Aralık’ta mezarı başında da anılacak.

1978 yılında faşistlerce işyerinin önünde kurulan pusu sonucu katledilen Akın Özdemir, ölümünün 32. yılında Ziraat Mühendisleri Odası tarafından anılacak. Ziraat Mühendisleri Odası Kurucusu ve Başkanı, aynı zamanda İKK Sekreterliği görevi de yürüten Akın Özdemir’in anısına 17 Aralık Cuma günü “HES ve Çevresel Etkileri” başlıklı bir panel düzenlenecek. Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Turhan Tuncer, Derelerin Kardeşliği Platformu Başkanı Mehmet Gürkan ve Derelerin Kardeşliği Platformu Sözcüsü Ömer Şan’ın konulmacı olarak katılacağı panelde, Akın Özdemir Yazı Yarışması birincisi Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Sema Karabağ “Sularımızın Özgürlüğü, Bizim Özgürlüğümüzdür” çalışmasını sunacak. Panel saat 14.00’da Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

18 Aralık günü ise Akın Özdemir’in öldürüldüğü yere karanfil bırakıldıktan sonra Mersin’e hareket edilerek Akın Özdemir mezarı başında anılacak.

İkinci gün programı ise şöyle:
09.30 – Akın Özdemir’in Öldürüldüğü Yere Karanfil Bırakma
10.30 – Mersin’e Hareket
12.00 – Mersin’de Akın Özdemir’in Mezarı Başında Anma

politeknik.org.tr

 

 

 


Spread the love