ÖKP’den ve TMMOB’dan TEKEL İşçilerine Destek
Spread the love

Senikalarla birlikte birçok odanın da içerisinde yer aldığı Özelleştirme Karşıtı Platform (ÖKP) 17 Aralık günü yaptığı eylemle özlük haklarından mahrum bırakılmamak için direnen TEKEL işçilerine destek oldu. TMMOB da konuyla ilgili bir yazılı açıklama yayınladı.

Özelleştirme Karşıtı Platform (ÖKP) Ankara Bileşenleri, Abdi İpekçi Parkı’nda bulunan TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla 17 Aralık 2009 tarihinde yürüyüş düzenlediler. Jeoloji Mühendisleri Odası önünde bir araya gelen ve ÖKP Ankara Bileşenleri pankartı açan çok sayıda özelleştirme karşıtı, “Zam zulüm işkence işte AKP”, “Direne direne kazanacağız”, “Tekel işçisi yalnız değildir”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Zam zulüm işkence işte AKP”, “Genel grev genel direniş”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Yaşasın sınıf dayanışması” “Ak ak dediler karanlığa gömdüler” sloganları atıp alkışlarla Mithatpaşa Caddesi’ne oradan da Abdi İpekçi Parkı’na yürüdüler.
 
Burada ÖKP Ankara Bileşenleri Sekretaryası olarak açıklamayı EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş okudu. Ramazan Pektaş konuşmasına, Başbakan Tayyip Erdoğan‘ın, TEKEL işçilerini suçlayarak”Yatarak para kazanmak istiyorlar” sözü ile girince,  TEKEL işçileri Başbakan Tayyip Erdoğan‘ı uzun süre protesto ettiler. Basın açıklaması metnini haberin devamında bulabilirsiniz.
Ramazan Pektaş‘ın ardından KESK Genel Sekreteri Emir Ali Şimşek ve DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Erol Ekici kısa bir konuşma yaptı.

Aynı gün TMMOB adına yapılan basın açıklaması ile “TMMOB, “Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır” diyen Tekel işçilerinin yanındadır.” denildi.

ÖKP’nin basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız…

TMMOB tarafından yapılan yazılı açıklmaya ulaşmak için tıklayınız…

 

 

 

 

 


Spread the love