Mühendislerden karikatür yarışması: “Gıdamızın Bozulan Kimyası”

Kimya Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul şubeleri “Gıdamızın Bozulan Kimyası” temasıyla karikatür yarışması düzenliyor: Son başvuru tarihi 23 Eylül

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin iki yılda bir düzenlemiş olduğu geleneksel karikatür yarışması bu yıl Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından ortak düzenleniyor. Gıdaların kimyasını bozan politikalara, uygulamalara ve sonuçlara dikkat çekmek, sağlıklı gıda hakkını görünür kılmak için düzenlenecek yarışmanın teması “Gıdamızın Bozulan Kimyası” olacak.

Yarışma için son başvuru tarihi 23 Eylül 2019 olarak ilan edildi. Yarışma, tüm profesyonel ve amatör karikatüristlerin katılımına açık yapılırken, sonuçlar Gıda Haftası’nda sergilenecek.

Gıdamıza ve yaşamımıza sahip çıkıyoruz

Meslek odaları meslektaşlarına yaptığı çağrıda “Gıda son derece politiktir. Yediğimiz yemek, seçimlerimiz politika yapmaktır. Gıdamızın kimyası ile oynanması hem bizleri hem doğayı yok etmekte, emekçilere, bu dünyayı paylaştığımız tüm canlılara yaşam alanı bırakmamaktadır. Kazanacağımız bir dünya var. Gıdamızda söz hakkı olmak, yaşamlarımızda söz hakkı olmak için hepimize görev düşüyor. Bizler meslek odalarımızdan bu mücadeleyi alanlarımız üzerinden vermeye devam edeceğiz. Bu karikatür yarışmamızın da hem bu soruna dikkat çekmesini hem de çözüm önerileri sunması, hayallerimizi paylaşmasını umut ediyoruz” ifadelerini kullanarak, gıdaların kimyasında meydana gelen değişimlere ve sonuçlara dikkat çekmek, çözüm önerileri sunmak için meslektaşlarını yarışmaya davet etti.

Yarışma katılım koşulları ve ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz.

politeknik.org.tr