Mühendisler yazın çocuklarla buluşuyor: Gönüllü ol, her şey seninle güzel olsun!
Spread the love

İstanbul ve Ankara’da 12 yıldır düzenlenen çocuklarla yaz buluşmaları bu yıl 24 Haziran – 14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Politeknik, mühendislere, mimarlara, şehir plancılarına, eğlenceli bilim, kent, uzay ve evrim başlıklarında çocuklarla buluşmak üzere gönüllü olma çağrısında bulundu.

Mühendisler, mimarlar ve şehir plancıları, eğlenceli bilim, kent, uzay ve evrim başlıklarıyla bu yıl da yaz aylarında çocuklarla bir araya gelecek. Halkevleri’nin ev sahipliği yaptığı yaz buluşmaları 24 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında birçok ilde ve mahallede yapılacak. Politeknik de her yıl olduğu gibi bu yıl da hazırladığı müfredatla birlikte yaz buluşmalarına katılmak üzere İstanbul ve Ankara’da mesleki bilgisini çocuklarla paylaşmak isteyen, karanlığa karşı bilimi, yağmaya ve talana karşı yaşamı savunan mühendisleri, mimarları, şehir plancılarını gönüllü olmaya davet etti.

Yaz buluşmalarında gönüllü olmak isteyen mühendisler, mimarlar ve plancılar için kayıt formu

İstanbul’da gönüllüler buluşuyor

Yaz buluşmaları öncesinde hazırlıkların konuşulacağı İstanbul gönüllü toplantısı 18 Haziran Salı saat 19.30’da Abbasağa Parkı’nda yapılacak.

Mühendisler, mimarlar, plancılar yazın çocuklarla buluşuyor: Gönüllü ol, her şey seninle güzel olsun!

İstanbul ve Ankara’da 12 yıldır düzenlenen çocuklarla yaz buluşmaları bu yıl 24 Haziran – 14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Biz mühendisler, mimarlar ve şehir plancıları, eğlenceli bilim, kent, uzay ve evrim başlıklarıyla bu yıl da minik dostlarımızla Halkevleri’nin ev sahipliği yaptığı yaz buluşmalarında bir araya geleceğiz.

Birlikte üretiyoruz, birlikte öğreniyoruz

Bilgimizi, mesleki formasyonumuzu eğlenceli bilim derslerinde çocuklarla paylaşıyoruz, beraber sorguluyoruz, beraber tartışıyoruz. Müfredattan bilimin uzaklaştırıldığı, matematik derslerinin seçmeli hale getirildiği bir ülkede bilimi çocuklarla buluşturmayı görev biliyoruz. Sorgulamanın, ezberlemeden öğrenmenin yollarını arıyoruz, evrimi anlamaya çalışıyoruz.

Peki ya kent de bizi görecek mi?

Bizlerin bile adım atmakta zorlandığı, her tarafı AVM’lerle kuşatılmış gri kentlerimizde sahi onlar mutlu muydular? Kent atölyelerinde, nasıl bir kent düşlüyorlar diye soruyoruz, beraber hayal ediyoruz, bazen hayalimizdeki sokakları çiziyoruz bazen boyuyoruz. Bazen de kentimizin tarihine doğru bir seyahate çıkıyoruz. Haydarpaşa’yı biliyorlar mıydı mesela ya da Ayasofya’yı?

Uzay atölyelerinde, beraber uzayın derinliklerine dalıyoruz. Nerede yaşıyoruz sorusunu hep bir ağızdan “Evrendeee!” diye yanıtlayıveriyorlar. Öyle ya, onların dünyası yetişkinlerin dünyasından daha büyük.

Her şey başka hayatlara temas etmekle, bir arada olmakla güzel olacak, her şey çocukların gülüşleriyle güzel olacak, her şey seninle güzel olacak.

Plazalarda, ofislerde, şantiyelerde çalışan tüm çalışma arkadaşlarımızı yaz buluşmalarında gönüllü olmaya davet ediyoruz.

Politeknik

politeknik.org.tr


Spread the love