Mühendisler sosyal medya eyleminde buluştu: #MühendislerTamamDiyor
Spread the love

Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları #Tamam’larını birleştirdi, sosyal medya eyleminde buluştu.

Mühendisler, mimarlar, plancılar, 24 Haziran öncesinde meslektaşlarının yoğun çalıştığı bölgelerde ‘Şimdi #Tamam deme zamanı’ diyerek buluşurken, bir yandan da sosyal medya da Tamam’ larını büyütmeye devam ediyor. 18 Haziran akşamı bir araya gelen beyaz yakalılar, ülkemiz, mesleğimiz, haklarımız ve geleceğimiz için #MühendislerTamamDiyor hashtaginde taleplerini dile getirdi.

Uzayan mesailere, düşük ücretlere, işsizliğe Hayır!

Asgari ücret hakkına sahip çıkan, “uzayan mesailere hayır” diyen, “cumartesilere özgürlük” isteyen mühendisler çalışma yaşamındaki haklarına sahip çıkmak için Tamam çağrısını büyüttü. 4 üniversite mezunundan 1’inin işsiz olduğunu , listenin başının da mühendisler olduğunu vurgulayan mühendisler, “İşsizliğe, düşük ücretlere karşı #MühendislerTamamDiyor” dedi.

Doğaya, ormana, suya, kamusal varlıklara sahip çıkalım!

Kentsel dönüşümle, 3. Havalimanı, Kuzey- Marmara Otoyolu gibi mega projelerle kentleri beton kente dönüştürenlere karşı mühendisler, yaşam alanlarının betonla yok edilmesinin mühendislikte, planlamada yerinin olmadığının altını çizdi. AKP tarafından 220’den fazla kamu kurumunun yandaş şirketlere satılmasına karşı kamusal varlıklara sahip çıkan mühendisler, “Şeker fabrikaları satılamaz, sağlığımıza, güvenli gıda hakkımıza sahip çıkıyoruz ” dedi.

Kadın mühendisler her yerde!

“Hayatın her alanındayız, madende, şantiyede, sokakta ve sandıkta gericiliğin karşısındayız” diyen kadın mühendisler, eşitlik ve özgürlük talepleriyle sosyal medyadan seslendi.

Mühendisler, mimarlar, plancılar barış, eşitlik, özgürlük dolu bir ülkeyi kuracak!

Mühendisler, savaşın ve gericiliğin karşısında barıştan yana bir yaşam çağrısında bulundu, “barış, eşitlik, özgürlük dolu bir ülkeyi hep birlikte kurabiliriz” vurgusu da mühendislerin Tamam’ları arasında yer aldı.

Mühendislerin twitter eyleminden tweet seçkisi:

politeknik.org.tr


Spread the love