Mühendisler plaza önlerinde: Şimdi ‘Tamam’ deme zamanı!

Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları İstanbul’da beyaz yakalıların yoğun çalıştığı yerlerde meslektaşlarını birlikte ‘Tamam’lamaya çağırıyor.

Mühendisler, mimarlar, plancılar, 24 Haziran öncesinde meslektaşlarının yoğun çalıştığı bölgelerde seçim çalışması yapıyor. 16 Nisan referandumunda ofislerin, plazaların, şantiyelerin ‘Hayır’larını büyütmek için bir araya gelen beyaz yakalılar, bu kez de ‘Tamam’larımız Güzel Günler İçin Birleşiyor’ diyerek çalışmalar yürütüyor.

Mühendisler, mimarlar, plancılar İstanbul’da Kozyatağı, Gayrettepe ve Maslak’ta plazalardan çıkan çalışma arkadaşlarına iş güvencesi, hakları, meslek itibarı ve özgürlükleri için 24 Haziran ve sonrasında birlikte hareket etme çağrısı yaptı. Beyaz yakalılar

-AKP’nin MHP ile yaptığı Cumhur İttifakı’nın meclis çoğunluğunu elde etmemesi, geriletilmesi için,

-Cumhur İttifakı’na meclis çoğunluğunu elde ettirmemenin sağlayacağı moral motivasyonla, sokaklar, bitmeyen isyanımız güçleneceği için,

-Kürt halkının mecliste temsil edilmesi için, barış için, kardeşçe bir yaşam için,

-Neoliberal politikalar, siyasal islam, sağ siyaset düzlemi ve partiler, mühendislere, mimarlara meslekleri, çalışma yaşamındaki hakları, yaşamlarıyla ilgili olumlu herhangi bir hat çizmedi, çizemez. Haklarımız ve özgürlüğümüz için bize sol lazım. Sol siyaseti yaratma olanağı taşıyan sol-sosyalist adayların seçilmesi için, HDP desteklenmelidir.

ifadelerinin yer aldığı bildirileri dağıttı.

Elbette seçimle ya da sandıkla sınırlı hedeflerle yaşamımıza, geleceğimize sahip çıkamayız. 7 Haziran seçimi ve 16 Nisan refarandumunda bu durumu birlikte deneyimledik. Seçimi gören, sandığı koruyan, seçim sonrasına hazırlanan bir örgütlenme için harekete geçelim. Ülkemizi, barışla, özgürlükle, eşitlikle, laiklikle yeniden kuralım.” diyerek meslektaşlarına, çalışma arkadaşlarına seslenen mühendisler ‘Şimdi Tamam deme zamanı’ sloganıyla Tamam’ı birlikte büyütmeye çağırdı.

Esentepe/Gayrettepe

Maslak  

Kozyatağı

Kaynak: MMŞP TAMAM Diyor