Mühendisin Borç İntiharı
Spread the love

Ekonomik kriz bir mühendisin canını aldı.

Antalya’da ekonomik kriz nedeniyle işleri kötüye giden ve piyasaya 20 bin TL borcu olduğu öne sürülen Ziraat Mühendisi 38 yaşındaki Durmuş Kalıp, oturduğu 8 katlı binanın terasından atlayarak yaşamına son verdi.

Olay, cumartesi günü saat 16.30 sıralarında Zafer Mahallesi Antkoop Büyükada Sitesi A-26’da Blok’ta meydana geldi. 7 yıldan bu yana aynı sitede oturan Ziraat Mühendisi Durmuş Kalıp, sitenin teras katından atlayarak yaşamına son verdi. Evli ve 2 çocuk babası Kalıp, aynı sitede oturan bir arkadaşıyla telefonla konuşup, “Ne yaparsam yapayım bir türlü işin içinden çıkamıyorum” dedikten sonra çatıya çıktı. Teras katta bir süre bekleyen Durmuş Kalıp, çevredekilerin şaşkın bakışları arasında kendisini boşluğa bıraktı.

Komşularının gözleri önünde 8 katlı binanın terasından atlayan Kalıp, beton zemine çakıldı. Genç mühendis olay yerinde hayatını kaybederken olayı görenler durumu polise ve 112 Acil yardım ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde Durmuş Kalıp’ın çoktan öldüğünü belirlerken, polis intihar olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

Mühendis Kalıp’ın işlerinin kötüye gitmesi nedeniyle 20 bin TL’yi bulan borçlarını ödeyemediği için bunalıma girdiği belirtildi.

Kaynak: milliyet.com.tr


Spread the love