MMO Şube Genel Kurulları Devam Ediyor
Spread the love

Makina Mühendisleri Odası Şube Genel Kurulları geçen hafta yapılan seçimlerle başladı. Odanın 8 şubesinde 14-15 Ocak 2012 tarihlerinde Genel Kurullar ve Şube Yönetim Kurulu seçimleri yapıldı.

 

Bursa
MMO Bursa Şubesi`nin 13. olağan genel kurulu yapıldı. Seçime Çağdaş Mühendisler ile AKP çizgisindeki Birlik Grubu olmak üzere 2 liste ile gidildi. 12. Dönem MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olan İbrahim Mart’ın liste başı olduğu Çağdaş Mühendisler Grubu ile Hayri Özturan‘ın liste başı olduğu Birlik Grubu listeleri arasında geçen yarışta seçimi önde tamamlayan grup Çağdaş Mühendisler oldu.
Bursa’da TMMOB’a bağlı odalar arasında en fazla üyeye sahip olan MMO Bursa Şubesi‘nde 6 bin 51 üyeden 2 bin 284’ü sandık başına gitti. Birlik Grubu’ndan Hayri Özturan 800 oy alırken, Çağdaş Mühendisler’den İbrahim Mart 1443 oy aldı. Delegasyon listesinde ise Çağdaş Mühendisler 1295, Birlik Grubu 746 şeklinde gerçekleşti.

Kocaeli
MMO Kocaeli Şubesi`nin 10. olağan genel kurulu yapıldı. Adapazarı, Bolu ve Düzce illerini de kapsayan Kocaeli şubesinde, ‘Demokrat Mühendisler Grubu` adayı ve mevcut yönetim kurulu başkanı Nedim Kara mavi listeyle yarıştı. Geçen dönem de aday olan ve ‘Demokrat Mühendisler Grubu` adına yarışan Naci Deveci, kırmızı listeyle seçime girdi. Yine geçen dönem aday olan AKP’li ‘Marmara Mühendisler Grubu` adayı Tuncay Şengöz ise sarı listeyle seçimde yerini aldı. Seçimler sonucunda Nedim Kara 1014 oy, Tuncay Şengöz 784, Naci Deveci ise 162 oy aldı, 15 oy geçersiz sayıldı. Üst Kurul Delegelerinde ise Demokrat Makine Mühendisleri-Mavi Liste: 993, Marmara Mühendisler Birliği Mavi Liste:776, Demokrat Mühendisler-Kırmızı Liste: 136 oy aldı.

Eskişehir
MMO Eskişehir Şubesi`nin 9. olağan genel kurulu yapıldı.  Yapılan seçimlerde AKP çizgisindeki Yenilikçi Demokrat Mühendisler grubu (Kırmızı Liste) adayı İlker Demirgöz, Katılımcı Demokrat Mühendisler grubu (Mavi Liste) adayı Hakan Ünal ve şahsi başvuru yapan Neşe Aşıcıoğlu, başkanlık için yarıştı. 1667 mühendisin oy kullandığı seçimleri 1087 oy alan Hakan Ünal kazandı. İlker Demirgöz 555 oy alırken, Neşe Aşıçıoğlu´na ise, 25 oy çıktı.
Seçimlerde genç üyelerin oy kullandığı son 2 sandıkta % 80 oranında mavi listeye oy çıkması dikkat çekti.

Adana
MMO Adana Şubesi`nin 21. olağan genel kurulu yapıldı. Üç listenin yarıştığı seçimleri Demokrat Mühendisler grubunun adayı Hüseyin Atıcı listesi kazandı.
Oldukça çekişmeli geçen MMO Adana Şubesi kongresinde, kayıtlı 3636 üyeden bin 634’ü 9 ayrı sandıkta oy kullandı. Yapılan sayım sonucunda Demokrat Mühendislerin adayı Hüseyin Atıcı 822, Çağdaş Demokratların adayı Hüseyin Sayar 689 ve Teknik Mühendislerin adayı Nebahat çay ise 136 oy aldı.

Denizli
MMO Denizli Şubesi`nin 9. olağan genel kurulu yapıldı. 456 üyenin oy kullandığı seçimler sonucunda MMO Denizli Şubesi’nin yeni yönetimi, Bolat Ferhat Arıkan, Fatih Yaşa, Metin Erkal, Fatih Konyalıoğlu, Barbaros Çam, Öner Atalay, Oktay Ulutaş’tan oluştu.

Antalya
MMO Antalya Şubesi`nin 9. olağan genel kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde 2 bin 60 üyenin 600’ü oy kullandı. Genel kurulda mevcut yönetim kurulu başkanı Hüseyin Barut’un listesi Çağdaş Mühendisler Grubu, tek liste ile yine Şube Yönetimine seçildi.

Diyarbakır
MMO Diyarbakır Şubesi`nin 9. olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurulun ikinci gününde yapılan seçimde “mavi” ve “sarı” olmak üzere 2 ayrı liste yarıştı. Seçimlerin sonucunda Mesut Çelik ile başlayan mavi liste kazandı.

Gaziantep
MMO Gaziantep Şubesi’nin 9. olağan genel kurulu yapıldı. Yapılan seçimde Başar Küçükparmak yeniden başkan seçilirken, Hüseyin Ovayolu, Yunus Aksoy, Figen Kırmızıateş, Orhan Tevfik Okuducu, Erhan Bozgeyik, Hasan Fehmi Belpınar, Ali Kılıç, M.Alparslan Gökçek, Hasan Özdemir, Hamit Öztürkmen, Ali Metin Uygur, Tunç Uğur ve İlker Demirer yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Genel Kurullar bu hafta da devam ediyor
MMO şubelerinin genel kurulları bu hafta sonu da Ankara, İstanbul, Zonguldak, Kayseri, Konya, Samsun ve Trabzon şubeleri ile devam edecek.

politeknik.org.tr

 


Spread the love