MMO Merkez Öğrenci Üye Komisyonu Toplandı

Bu dönemin ilk MMO Merkez Öğrenci Üye Komisyonu toplantısı Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun, Zonguldak ‘tan gelen öğrenci komisyonları temsilcilerinin katılımı ile MMO Ankara Şubesi’nde gerçekleştirildi. Toplantı MMO Yönetim Kurulu üyesi Baki Çınar’ın konuşmasıyla başladı.

 

Tüm yerel öğrenci komisyonları kendilerini tanıttı ve geçmiş dönem çalışmaları anlatıldı. Genellikle komisyon temsilcilerinin toplantı tarihini çok geç öğrenmelerinden dolayı hazırlıksız oldukları ve temsilci sayısı konusunda aksaklıklar olduğu gözlemlendi. Komisyon çalışmalarının teknik gezi ve seminerler üzerinde yoğunlaştığı görüldü.

Bazı yerel öğrenci komisyonlarının okullarındaki sorunlar karşısında söz söylemesi ve çözüm süreçlerinde rol alıp çeşitli kazanımlar elde etmeleri olumlu bir yönelim taşırken, yerel komisyonların bazılarında ise kariyer günleri organizasyonları ile sermayenin ucuz iş gücü bulmak için okullarımıza girmelerine yardım etmeleri bizleri endişelendirdi. Bu konunun önümüzdeki dönemde üzerinde durulması gereken bir yönelim olduğu ortaya çıktı.

Daha sonra da önümüzdeki Mart ayı içerisinde yapılması planlanan Öğrenci Üye Kurultayının hazırlıkları ve düzenlenme formatı tartışıldı. Özellikle öğrenci üye kurultayının düzenlenme formatında değişiklik isteklerinin tartışılmasının ardından bunun yerel komisyonlarda karara bağlanması ve kurultayın tartışma başlıklarının belirlenmesi için 30.11.2008 tarihinde kurultay gündemiyle MMO Ankara Genel Merkezde tekrar buluşmak üzere toplantı sona erdi.

Politeknik.org.tr