MMO: “AKP iktidarı bir can daha aldı Berkin Elvan‘ı unutmayacağız”
Spread the love

AKP iktidarı gencecik bir canımızı daha aldı. 16 Haziran 2013 tarihinde polis tarafından vurulan Berkin Elvan bugün sabahleyin aramızdan ayrıldı. 14 yaşında vurulan, 15 yaşına hastanede giren Berkin Elvan, 269 gün yaşam mücadelesi verdikten sonra bugün yaşamını kaybetti.

16 Haziran günü evden ekmek almaya çıktığında polis tarafından vurulan Berkin Elvan, Haziran Direnişi ve sonrasında halka karşı uygulanan polis terörü sonucu kaybettiğimiz gençlerimizin en küçüğü olarak tarihe geçecek. Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, aynı dönemde öldürülen Medeni Yıldırım ve Ahmet Atakan ile birlikte yedi gencimizin canı bizzat devlet tarafından alınmıştır. “Polise ben emir verdim” diyen başbakan bu cinayetlerin hesabını bizzat vermelidir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, Berkin Elvan‘ın ailesi, yakınları, arkadaşları başta olmak üzere bütün duyarlı kamuoyunun acısını paylaşıyoruz. Haziran halk hareketinin simgeleri olan genç değerlerimizi ve Berkin Elvan‘ı sevgiyle anıyor, anılarını mücadelemizde yaşatacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası


Spread the love