Metalurji Genç: İsrail’in Yaptığı Saldırıyı Kınıyoruz

Hangi milletten, hangi dinden, hangi inançtan olursa olsun hepimizin ortak noktası insan olmamız. İnsanlığımızı darbelerle, işgallerle, alışveriş merkezleriyle, büyük medyalarıyla ve daha birçok savaş araçlarıyla yok etmeye  çalışıyorlar. Sevgiye, paylaşmaya, kardeşçe yaşama ne tahammülleri var ne saygıları. Doğalarında yatan saldırganlığı, vahşeti, öldürme güdüsünü, narsizmi, faşizmi her bir duyguyu ortaya çıkarıyorlar ne zaman barıştan yana sesler yükselse. Ve bugün sabah büyük uçaklarıyla, bizim gibi mühendis kardeşlerimize yaptırdıkları uçak ve bombalarla yüzlerce cana kıydılar o emperyalist-kapitalist saldırganlar.


Bugün hayattan  270 tane masum sivili söküp aldılar!

Bugün göklerden masum çocukların,yaşlıların,gençlerin herkesin üzerine bomba yağdırdılar!

Emperyalizmin o iğrenç yüzünü bir kez daha gördük bugün tıpkı daha önce Ausschwitz’te,Bosna’da,Halepçe’de,Vietnam’da,Irak’ta,Lübnan’da,Somali’de ve dünyanın daha bir çok yerinde de gördüğümüz gibi!

Bugün İsrail, uçakları ile Filistin halkına aynı yüzünü  her zaman olduğu gibi gene gösterdi!

Bugün kapitalizmin açgözlülüğünü gördük, daha fazla silah satmak uğruna, yarattıkları krizin görülmesinin korkusunun nasıl katliamlara yol açtığını bir kez daha gördük!

Bizler Metalurji Genç olarak İsrail’i yaptığı bu ‘katliamdan’ dolayı kınıyoruz!

Bizler Metalurji Genç olarak emperyalizme, kapitalizme ve onların işbirlikçilerini bugün bir kez daha lanetliyoruz!

Bizler Metalurji Genç olarak geleceğin mühendisleri olarak savaş teknolojisini  reddediyor ve bu savaş teknolojisinde görev alanalacak olan bütün mühendis kardeşlerimizi bu büyük oyunun parçası olamamaları yönünde uyarıyor ve bilimin insan yararına kullanılmasına davet ediyoruz!

 

metalurjigenc.com