Malzemelerimiz Şengal ve Kobane halklarına ulaştı, kampanya devam ediyor
Spread the love

Gerici-ırkçı IŞİD çetelerinin yoğun saldırılarına maruz kalan halklarla dayanışmayı büyütmek, işbirlikçi AKP’nin kirli savaş politikalarına karşı halkların kardeşliğini dört bir yandan sürdürmek adına TMMOB Diyarbakır İKK’nın başlattığı yardım kampanyası bugün Kobane, Şengal halkları için yaşamsal önem taşımaya devam ediyor. Bizler de Politeknik olarak kampanyayı büyütmeyi, yardımları Şengal ve Kobane halklarına ulaştırmayı sürdürüyoruz.

Şengal için başlattığımız ve daha sonra Kobane saldırıları sonrası genişlettiğimiz çağrımızla gönderilen yardımlar iki posta halinde 5 Eylül ve 1 Ekim’de tarihlerinde İstanbul’dan yola çıkarak sınır bölgesine Suruç ve Silopi’ye ulaştı.

suruc-silopi-yardim3

Üyelerimiz Şengal halkı için alışveriş yaparken

suruc-silopi-yardim4

Üyelerimiz Şengal halkı için alışveriş yaparken

suruc-silopi-yardim2

Silopi’ye gönderilmek üzere 5 Eylül’de Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne teslim ettiğimiz dayanışma malzemeleri

suruc-silopi-yardim

1 Ekim’de Suruç’a gönderilmek üzere hazırlanan battaniyeler

Şimdi çağrımızı yineliyoruz. Bölgede ihtiyaç duyulan temel insani yardım malzemelerini ulaştırmaya devam edeceğiz. Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları olarak; AKP’nin gerici, ırkçı politikalarına karşı, savaşa karşı mücadele edecek, mücadelemizi Kobane ve Şengal halklarıyla dayanışma kurarak büyüteceğiz.

Dayanışma için iletişim: 

Adres: Sinanpaşa Mah. Şehit Dursun Bakan Sok. No:14 Kat:5 Beşiktaş/İstanbul

Tel: 0 532 434 6147

        0 536 340 0024

Politeknik dayanışma çağrısı için tıklayınız

politeknik.org.tr


Spread the love