Kuzey Ormanları İçin Eylem Vakti
Spread the love

İstanbul boğazında inşaatı başlayan 3. Köprüyle birlikte Kuzey Ormanları katlediliyor. Ağaç kıyımına karşı 19 Temmuz Cuma günü saat 11.00’da Çağlayan Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunulacak. 21 Temmuz Pazar günü ise katledilen Kuzey Ormanları için Beşiktaş’tan Sarıyer’e bisiklet sürülecek.

İstanbul boğazında 29 Mayıs’ta temeli atılan ve inşaatı başlayan 3. Köprüyle beraber ağaç kıyımı da başladı. Kuzey Ormanları Savunması, kesilen ağaçlar için yarın (19 Temmuz Cuma) saat 11.00’da Çağlayan Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunulacak. Suç duyurusunun ardından aynı gün saat 20.00′da Beşiktaş Abbasağa Parkı Küçük Forum alanında forum düzenlenecek.

Kuzey Ormanları Savunması 21 Temmuz Pazar günü tüm İstanbulluları 3. Köprü için bisiklet sürmeye çağırıyor. Saat 10.00’da Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndan başlayacak olan eylemde saat 12.00’da Sarıyer’e varılması planlanıyor. Sarıyer’de yapılacak basın açıklamasının ardından saat 13.00′da Sarıyer Büyükdere Çelik Gülersoy Parkı’nda bir etkinlik gerçekleştirilecek.


politeknik.org.tr


Spread the love