Gezi Direnişçileri İçin Saat 13.00’da Çağlayan Adliyesi’ne

16 Temmuz günü polis operasyonu sonucu gözaltına alınan Gezi Parkı direnişçileri bugün Çağlayan Adliyesi’ne çıkarılıyor. Eğitim-Sen ve Taksim Dayanışması herkesi saat 13.00’da Çağlayan Adliyesi’ne çağırıyor.

Polis İstanbul’da 16 Temmuz günü onlarca eve baskın yaparak Gezi Parkı direnişine katılan 30’u aşkın kişiyi gözaltına aldı. 3 gündür gözaltında bulunan Gezi direnişçileri bugün (19 Temmuz) Çağlayan Adliyesi’ne getirilecek. Gezi direnişçileri için saat 13.00’da Çağlayan Adliyesi önünde buluşulacak.  

Eğitim-Sen: “Öğrencilerimizin yanındayız”

Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan gözaltılar için Eğitim-Sen 6 No’lu Üniversiteler Şubesi bir açıklama yaparak herkesi Çağlayan Adliyesi’ne çağırdı. Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada, polis şiddetine uğrayan, gözaltına alınan ve tutuklanan tüm üniversite öğrencileriyle dayanışma içerisinde olunacağı ifade edildi.

Taksim Dayanışması’ndan gözaltına alınanlar için açıklama

Taksim Dayanışması, bugün saat 11.00′de Taksim Hill Otel’de bir basın toplantısı düzenleyerek Gezi direnişi boyunca gözaltına alınanlar ve tutuklananlar için açıklama yapacak. Açıklamanın ardından Çağlayan Adliyesi’ne geçilecek.

politeknik.org.tr