Koronavirüs günlerinde çalışma yaşamında meslektaşlarımızın, çalışma arkadaşlarımızın karşılaşabileceği sorunlara karşı haklarımızı soru-cevap şeklinde bir araya getirdik.

Koronavirüs (COVID-19) salgını neredeyse tüm dünyaya yayılmış durumda. Vakalar artarken ‘evde kal’ çağrıları, sokağa çıkma yasağı uygulamaları devam ediyor ama birçok işyerinde hayati olmamasına rağmen üretimler, çalışanların yaşamlarını, sağlıklarını hiçe sayan çalışma düzeninde ısrar ediliyor.

Sağlığımız için endişeliyiz evet, iş güvencemiz, geçimimiz, geleceğimiz için de bir o kadar endişeliyiz. AKP iktidarı, salgın koşullarında oluşacak krizi işverenler için fırsata çeviriyor. Patronlara teşvikler sıralanırken, çalışanlara sefalet ücretini reva görüyorlar.

Salgın koşullarında çalışma yaşamında karşımıza çıkabilecek sorunlara karşı bir rehber olması umuduyla broşür hazırladık. İş hukuku uzmanı avukat Mehmet Ümit Erdem ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Koronavirüs günlerinde çalışma yaşamı’ söyleşimizde konuştuğumuz, meslektaşlarımızın katkılarıyla zenginleşen soru ve cevapları derledik.

Meslektaşlarımızın kafalarındaki soruları gidermesi, hak gasplarına karşı rehber olması ve salgın koşullarında meslektaşlar arası dayanışmayı büyütmesi umuduyla paylaşıyoruz.

Broşürü indirmek için tıklayınız.
politeknik.org.tr