KESK’e Yönelik Baskılara TMMOB’den Tepki Yükseliyor

KESK Genel Merkezi’nin polis tarafından basılıp bazı KESK ve Eğitim-Sen yöneticilerinin göz altına alınmasına toplumsal muhalefetten sert tepkiler geliyor.


Konuyla ilgili ilk tepki öğlen saatlerinde Ankara Yüksel Caddesinde yapılan eylemle geldi. DİSK-TMMOB-TTB imzalı açıklamada “demokratik muhalefet baskıyla sindirilemez” denildi.

TMMOB ve Odalar da konuyla ilgili çeşitli açıklamalar da bulundular.

İMO Yönetim Kurulu sabah saatlerinde yaptığı “Demokrasiye ve emek hareketine saldırı” başlıklı açıklamada “İnşaat Mühendisleri Odası, KESK Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı kınamakta ve beraberinde Türkiye’nin AKP’lileştirilmesini karşı direneceğini beyan etmektedir.” dedi.

MMO da Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz imzası taşıyan ve MMO’nun KESK ile dayanışma içinde olduğunu ifade eden bir açıklama yayınladı.

 

Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun 29 Mayıs günü yaptığı “KESK üyeleri ve yöneticileri serbest bırakılmalıdır” başlıklı açıklamasında “Demokrasi ve emek karşıtı bu operasyonu kınıyor, sendika üyeleri ve yöneticilerinin bir an önce serbest bırakılmalarını talep ediyoruz.” denildi.

 

Açıklamalar arttıkça paylaşmaya devam edeceğiz.