Kent ve doğa savunucuları: Yaşamımızı tehdit eden hafriyat terörüne dur de!

Yaşam savunucuları, kent içinde yoğunlaşan hafriyat terörüne dur demek için 23 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne çağırıyor

İstanbul’u şantiyeye çeviren inşaat projelerinde çalışan hafriyat kamyonları her gün yeni ölümlere ve kazalara neden oluyor. Kentteki dönüşüm projelerinde, 3. Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi mega projelerin inşaatlarında çalışan hafriyat kamyonları, Kadıköy, Ümraniye, Arnavutköy, Sarıyer, Kemerburgaz ve Göktürk başta olmak üzere İstanbul’un birçok semtinde ölümlü kazalara sebep oluyor. 2018 yılının ilk 5 ayında hafriyat kamyonları 12 kişinin yaşamına son verdi. Hafriyat terörü son 2 yılda 60 kişinin ölümüne neden oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise halkın can güvenliği için önlem almamaya devam ediyor.

HAFRİYAT KAMYONLARI VE BETON MİKSERLERİ ÖLÜM SAÇIYOR: İSTANBUL’DA SON BİR YILDA 24 CİNAYET

DİKKAT; KAMYON ÇIKABİLİR, MİKSER DEVRİLEBİLİR! – MEHMET BARAN AKAT / ERSİN KİRİŞ

Hafriyat kamyonu terörüne, İstanbul’un şantiye kente dönüşmesine dur de !

Kuzey Ormanları Savunması, insanların, kentte barınan tüm canlıların yaşamını tehdit eden, sokakları, parkları, caddeleri trafik güvenliğinden yoksun bırakan hafriyat kamyonlarına, İstanbul’un şantiye kente dönüşmesine dur demek için İstanbulluları 23 Mayıs Çarşamba saat 12.30’da İBB önüne çağırdı.

ŞULE İDİL DERE YOĞURTÇU PARKI’NDA ANILDI: HAFRİYAT TERÖRÜ BİTENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM

politeknik.org.tr