Kanal İstanbul projesine itirazımız var!
Spread the love

Kanal İstanbul doğaya, kente, yaşama düşman, İstanbul’u parsel parsel satma ve yok etme projesidir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Saray talimatıyla Kanal İstanbul projesi ÇED Raporu’nu 23 Aralık Pazartesi günü askıya çıkardı.

İstanbul’un ormanlık alanlarını, tarım arazilerini, yeraltı ve yerüstü su havzalarını, havasını ve doğal yerleşim alanlarını parsel parsel satmayı hedefleyen projeyi gündeme geldiği ilk günden bu yana durdurmaya çalışıyoruz.

Bu projeye İstanbul’un, İstanbulluların ihtiyacı yok!

İstanbul’da yerel yönetimi kaybeden, rant musluğu kesilen iktidar Kanal İstanbul Projesi’yle, kamu varlıklarına el koymayı, İstanbul’un varlıklarını inşaat patronlarına, arazi zenginlerine pazarlamayı hedefliyor.

Bu proje doğaya, kente, yaşama düşman!

Kanal İstanbul ÇED raporuna itiraz ediyoruz. Askıdan ineceği 2 Ocak 2020 tarihine kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na itiraz dilekçelerimizi iletelim.

Meslektaşlarımızı, İstanbulluları; itiraz dilekçesini fax ve mail yoluyla ya da Çevre Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’ne elden ulaştırmaya davet ediyoruz.

Ya Kanal, ya İstanbul!

Dilekçeyi indirmek için tıklayınız *

*İtiraz dilekçesi elden sunulursa alınacak takip numarası not edilmelidir. İtirazını e-mail veya fax ile yapan İstanbullular dilekçe kayıt numaralarının takipçisi olmalıdırlar.

*Dilekçe TMMOB İstanbul İKK tarafından hazırlanmıştır.

Politeknik


Spread the love